Tak nám zabili Ferdinanda!

Zněla v posledních dnech zpráva ve všech médiích. Ve Staré Břeclavi je však hlavní zpráva posledních dnů „Tak nám zrušili kontejner!“

Odůvodněním je velký nepořádek kolem kontejneru, zaplněného odpadem, který do něj nepatří. Tomu bychom rozuměli. Ale proč my občané, bydlící v těchto čtvrtích, kde byly kontejnery zrušeny, máme doplácet na to, že do kontejneru vozí odpad podnikatelé, občané cizích států (Slováci, Rakušané) jak to odůvodňuje břeclavská radnice!? Platíme poctivě za odvoz odpadu tak, jak lidé z částí města, kde byly kontejnery zachovány!

Píši konkrétně za čtvrt Stará Břeclav, kontejner na Říční ulici. Tato oblast je určitě větší, než třeba u kontejneru na Ostrově, kde bydlí pan místostarosta Parolek, na víc není tak „na ráně“ jako náš kontejner na Říční ulici. Tady ukládali odpad všichni zahrádkáři ze zahrádek U letiště a pak je jednodušší přijet autem po silnici. Nevím, zda bude levnější hlídání místa strážníky, než třeba kontejner vyvézt místo 2x za týden 3x, nebo podle potřeby.

Fotopast, která byla instalována krátkou dobu, odhalila nepořádníky, kteří byli zveřejněni a pokutováni. Fotopast nebo kamera instalovaná neustále, by určitě peníze, které by stálo další 1-2 vyvezení kontejneru zajistila.

Toto chování radnice, které diskriminuje nás občany, zohledníme při příštích volbách.

Dana Javůrková

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …