V synagoze v sobotu vystoupil také folklorní kroužek Mateřské školy Hřbitovní ze Staré Břeclavi. Foto: Jaroslav Švach

Synagoga nabídla adventní inspiraci, vybralo se 22 000 korun

BŘECLAV – V sobotu v půl desáté zahájila ředitelka břeclavského muzea již desátou Adventní inspiraci v prostorách břeclavské synagozy.

Synagoga byla do posledního místečka zaplněna stánky se sortimentem různých vánočních ozdob, svíček, figurek z kukuřičného šustí, šperků, perníčků a pod. Zájemci si sami mohli zkusit různé technologické postupy při výrobě dárků.

Pro jubilejní10. ročník adventní akce byl připraven i rozsáhlejší kulturní program. V 9.30 hodin zazněly fanfáry žesťů, následovalo zahájení a vystoupení folklorního kroužku při MŠ Hřbitovní Stará Břeclav, odpoledne se představil Big band ZUŠ Břeclav pod vedením Emila Čapky a následoval program cimbálové muziky Rosénka z Charvátské Nové Vsi. Pro malé návštěvníky, kteří si chtěli vyzkoušet vlastní dovednost při tvorbě vánočních dekorací a zdobení perníčků, byla připravena tradiční dětská vánoční dílna ve spolupráci s SVČ Duhovka. Až do závěrečné 16. hodiny hrál koledy v klavírní úpravě Štěpán Káňa.

Letos se Adventní inspirace zúčastnilo asi 850 návštěvníků, vybralo se 22 000 korun, které půjdou na zakoupení odsavačů Dynamic pro dlouhodobě ležící pacienty.

O nás Jaroslav Švach

Jaroslav Švach
tel.: 606 727 242 e-mail: svach@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …