Svatý Martin přijede v sobotu i do Hustopečí, přiveze mladé víno a pečenou husu

Hustopeče – Svatý Martin na koni s početnou družinou, svatomartinská husa a hlavně pestrý výběr svatomartinských vín. Takový program čeká na všechny návštěvníky na Dukelském náměstí v sobotu 15. listopadu 2014.

Oslava svatomartinských vín a husí startuje v 10.00 hodin. Ve stanu na Dukelském náměstí bude na návštěvníky čekat téměř jeden a půl tisíce lahví mladého vína od patnácti vinařů. K ochutnání bude všech šest schválených odrůd svatomartinského: Müller Thurgau, Muškát Moravský, Veltlínské červené rané, Zweigeltrebe, Modrý Portugal a Svatovavřinecké. K ochutnání bude pod stanem připravena i svatomartinská husa a návštěvníky přivítá sám svatý Martin, na koni s početnou družinou přijede na náměstí přesně v 11 hodin a 11 minut.

Mladá vína budou k ochutnání také v otevřených sklepích ve vinařské uličce Na Hradbách. K oslavám se připojí i deset restaurací po celém městě, nabízet budou svatomartinské menu.

Novinkou letošního ročníku Oslav svatomartinských vín a husí bude program na nádvoří renesančního domu U Synků. Od 10.00 do 17.00 hodin tam budou nabízet vína starších ročníků vinaři z Vinařství Fridrich, z Vinařství Košulič, z První vinařské společnosti Hustopeče a ze sklepu Maryša Šitbořice. K zakoupení bude i stylové občerstvení – drůbková husí polévka nebo chléb se sádlem. K ochutnávání bude od 13.00 hodin vyhrávat cimbálová muzika Eliška.

Otevřená bude i Stálá vinařská expozice města, která nabízí k degustaci například Hustopečské městské víno a vína od vinařů z Hustopečí i okolí.

Cena degustační sady činí 180,- Kč, obsahuje skleničku, katalog a deset poukázek na vzorek mladého vína. Poukázky na víno lze uplatnit pouze v hlavním stanu na Dukelském náměstí.

Přijďte si letos poprvé ťuknout mladým vínem.

-jal-

Hustop svatomartinské-plakat_web-494x700

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …