Foto: www.stezky.cz

Svatý Martin lámal rekordy, mladé víno táhne

Velké Pavlovice – Z listopadové vinařské akce s názvem Svatomartinské otevřené sklepy se stává ve Velkých Pavlovicích fenomén. V roce 2014 se uskutečnily již po osmé a zlomily veškeré dosavadní rekordy.

Návštěvnost se přehoupla přes neuvěřitelných tisíc sto platících návštěvníků. Ti v početných skupinách proudili ze sklepa do sklepa, aby zde ochutnali především mladá svěží vína s prestižní značkou Svatomartinské, ale i další poklady z archivů místních vinařů. Sklípků bylo letos otevřeno sedmnáct. Při výše zmíněném počtu milovníků vína je nasnadě, že praskaly ve švech a také, že víno teklo proudem.

Spokojeni s návštěvností nebyli pouze pořádající vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic, ale ruce si spokojeně mnuli také ubytovatelé. Ve Velkých Pavlovicích byste volné lůžko hledali jen stěží. Toto tvrzení viditelně podtrhovaly dlouhé kolony karavanů odstavených snad na všech větších parkovištích po městě a také rychle se plnící kapacity ubytovacích zařízení v okolních obcích. I ty na velkovpavlovických Svatomartinských otevřených sklepech, konajících se v sobotu 15. listopadu 2014, profitovali.

Karolína Bártová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …