Eva Filipová a Renata Strušková (vpravo) s pohárem pro vítězky mistrovství České republiky neregistrovaných tenistek. Foto: archiv hráček

Strušková je mistryní republiky

BRNO  – Břeclavanka Renata Strušková vyhrála halové mistrovství České republiky neregistrovaných tenistů Šampionát s mezinárodní účastí se konal v brněnské tenisové hale Sprint.

Již 10 let se neregistrovaní tenisté pravidelně utkávají na halovém mistrovství v rámci projektu Tenissport. Tento závěrečný turnaj je nejen vyvrcholením zimní halové sezony českých neregistrovaných tenistů, ale stává se také skvělou příležitostí změřit si tenisové dovednosti s hráči ze zahraničí, zejména ze Slovenska, ale také ze vzdálenějších zemí jako je Irsko či Jihoafrická republika. Samotnému finále předcházejí kvalifikační turnaje, takže na mistrovství hrají ti nejlepší neregistrovaní hráči.

Mistrovství začalo pátečními boji ve skupinách, ze kterých do sobotního finálového pavouka postoupilo nejlepších šestnáct mužských a osm ženských párů. Zde šlo již opravdu do tuhého, zaváhání znamenalo konec v soutěži.
Ženy byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech párech a los tentokrát svedl do jedné skupiny Renatu Struškovou a její deblovou partnerku Evu Filipovou z Bratislavy do jedné skupiny s pozdějšími finalistkami a obhájkyněmi loňského titulu Kubicovou se Šoupalovou. „Ve skupině jsme je porazily 9:5 a ani ve finále nám porážku neoplatily a my jsme zvítězily 6:3 a 6:2. Trošku horko nám bylo v semifinále, kdy si Eva podvrtla kotníik a vypadalo to na skreč, ale nakonec zabojovala a a zvládla to i ve finále. Takže po delší přestávce se nám zase zadařilo. Před rokem jsme vypadly už ve čtvrtfinále, to jsem ale byla půl roku po operaci kolene a stála poprvé na kurtu,“ popsala cestu za titulem Renata Strušková.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …