Stručný přehled týdne v atletice

Běžci běželi za burčákem

DOLNÍ BOJANOVICE (Lk) – Celkem 336 běžců se sešlo na 17. ročníku Burčákové šestky v Dolních Bojanovicích.  Počasí bylo střídavě oblačné, ale důležité bylo, že nepršelo. Nechyběli opět běžci břeclavského regionu. Mladší žákyně 600 m: 8. Veronika Halásková 2:02. Mladší žáci 600 m: 1. Ondřej Slavík 1:40. Nejmladší chlapci 100 m: 6. Hynek Halas 0,15. Dorostenci 3.000 m: 5. Josef Slavík (všichni Orel Šitbořice) 11:42. Muži: 23. Jiří Vinklárek 24:37, 24. Martin Daneš (oba Lvi Břeclav) 24:38. Muži nad 40 let: Marek Baják (Sokol Velké Bílovice) 23:02. Muži nad 60 let: 6. Vladimír Novák (Ladan Moravská Nová Ves) 30:30. Muži nad 65 let: 8. František Kubíček (Relax Dobré Pole) 29:31. Ženy: 7. Jitka Pilná (Lvi Břeclav) 28:50. Ženy nad 35 let: 1. Kateřina Doubková (Perná) 24:35.

Vodák skočil přes dva metry

PRAHA (Lk) – Ondřej Vodák prokázal v závěru sezony skvělou formu. Člen atletického klubu Lokomotiva Břeclav hostoval v letošním roce v soutěži družstev mladšího dorostu v celku JAC Brno, který se probojoval do celostátního finále. Při svém letošním posledním startu překvapil Vodák v Praze svým výkonem 203 ve skoku vysokém, kterým vyhrál o sedm centimetrů. O sedm centimetrů si také překonal osobní a současně okresní rekord Břeclavska. Tento výkon je letos současně nejlepší v kategorii dorostu v ČR a v historii okresu všech kategorii pátý nejlepší. Vodák ještě startoval v trojskoku, kde obsadil výkonem 12,92 páté místo, nedařilo se mu ve skoku dalekém, kde skokem 591 obsadil 11. místo. Za JAC hostuje také oštěpař Erik Veselý, který se ale na startu neobjevil. Celek JAC Brno obsadil na mistrovství ČR celkově na páté místo.

Jonáš běžel Berlínský maraton

BERLÍN (aj) – Na startu 41.ročníku závodu BMW Berlin Marathon, jednoho ze šestice nejprestižnějších světových maratonů World Marathon Majors, se mezi 35.000 startujících postavil také Vít Jonáš v dresu Čechovky Břeclav. Čas 3:26:26 ho zařadil na 4.448. místo,  ve své věkové kategorii obsadil 814. místo.

Veselý vyhrál v Prostějově

PROSTĚJOV (Lk) – Dorostenec Erik Veselý z Lokomotivy Břeclav se zúčastnil Velké ceny Prostějova v atletice. Startoval v hodu oštěpem, kde vyhrál dobrým výkonem 58,24 metru. V kategorii mužů startoval také jeho strýc, reprezentant Vítězslav Veselý, a rovněž vyhrál výkonem přes 81 metrů.

Slavné Běchovice stále lákají

PRAHA-BĚCHOVICE (Lk) – Nejstarší silniční závod na trati Běchovice-Praha stále láká běžce celého světa. Letos se jich sešlo přes dva tisíce, z toho doběhlo do cíle 2.158. Byli mezi nimi také dva běžci našeho regionu. V kategorii do 59 let skončil v cíli jako desátý Ladislav Špacír z Lokomotivy Břeclav časem 42:34 minut, v kategorii mužů do 54 let byl Jaroslav Měřínský z AK Perná na 38. místě v čase 45:36 minut.

Kolínek třetí v Rakousku

SCHNEEBERG (Lk) – V rakouském zimním středisku Schneeberg se konal tradiční běh do vrchu Schneeberglauf s mezinárodní účastí, na kterém startoval také běžec AK Perná František Kolínek. Běh měl vysokou účast 307 běžců i když se běželo na trati 10 kilometrů s převýšením 1.250 metrů. V kategorii nad 50 let obsadil Kolínek třetí místo časem 1:07:46 hodin, v absolutním pořadí byl třináctý.

Běžci závodili v Blažovicích

BLAŽOVICE (Lk) – Za krásného podzimního počasí se sjelo do Blažovic 307 běžců, aby poměřili síly v Běhu Blažovicemi na trati 11 kilometrů. Příležitost si nenechali ujít ani vytrvalci z našeho regionu. MUŽI: 27. Martin Vintrlík (Křepice) 41:33, 57. Ivan Urbánek (Břeclav) 48:14. MUŽI nad 40 let: 16. Marek Baják (Sokol Velké Bílovice) 43:51. MUŽI nad 60 let: 16. Lubomír Šlancar (ZŠ Nikolčice) 54:26, 21. František Kubíček (Relax Dobré Pole) 55:33, 24. Vladimír Novák (Ladan Moravská Nová Ves) 58:15, 28. František Kovařík (Břeclav) 01:00,02. ŽENY: 24. Tereza Kobylková (Břeclav) 57:44 minut.