Ilustrační foto. Foto: Jaroslav Kicl

Střelecká převaha góly nenesla

BŘECLAV – Bilance střel na branku v zápasu moravskoslezské ligy dorostu mezi Břeclaví a Hranicemi mluvila ve prospěch domácích, ale gólová bilance byla jiná.

MSK Břeclav U19 – SK Hranice U19 2:4 (1:1)

Na ukazateli skóre byl po skončení prvního jarního mistrovského zápasu výsledek 2:4 ve prospěch hostí, kteří jsou vedoucím celkem soutěže. Ve 27. minutě se po krásném centru Filipa Šandy do míče opřel na hranici šestnáctky Tomáš Novák a poslal ho do horního růžku hranické branky. Za minutu ale bylo vyrovnáno. Zaspali středoví hráči MSK, pustili do šance útočníka hostí Srempeka, který vstřelil první ze svých čtyř gólů v tomto zápasu. Do poločasu ještě měli hráči MSK pár dobrých šancí, zpět do vedení se ale nedostali. Ondřej Pohanka nastřelil tyč, Tomáši Horčičkovi a Danielu Bílkovi chybělo při zakončování více fotbalového štěstí.

Po přestávce přišel roh, domácí obránci pozdě reagovali a volný Srempek upravil stav na 1:2. MSK začal Hranice přehrávat a měl i dvě obrovské šance. Pohanka ale nastřelil jen gólmana a Bílek z pěti metrů přestřelil prázdnou branku. Břeclav při snaze o vyrovnání otevřela hru a po dvou úspěšných brejcích se Hranice dostaly díky střelecky disponovanému Srempekovi do vedení 4:1. Dvě minuty před koncem hrací doby, prostřelil Bílek klubko hráčů v šestnáctce Hranic a upravil výsledek na 2:4.
„Rozdíl je v proměňování šancí, chybějí nám rozdíloví hráči, kteří dokáží chladnokrevně skórovat. Navíc jsme postrádali vykartovaného Radka Svobodu, v týdnu se na tréninku zranil David Vu Van a po nemoci ještě není připraven nastoupit do utkání náš střelec Ivo Tetur,“ uzavírá svůj komentář trenér Pecha. I přes porážku pochválil hráče za výkon, za to, že i za nepříznivého stavu chtěli hrát fotbal, bojovali až dokonce.

MSK U19: Kunický – Košut, Šanda, M. Horčička, Kolaja (76. Hakala) – T. Horčička, Wallisch (76. Večeřa), Simonyi (58. Hovězák), Pohanka – Bílek, Novák.

O nás Jaroslav Hýbner

Profilový obrázek

Úžasné setkání volejbalových generací Lokomotivy

BŘECLAV Volejbalistky oslavily 70 let od založení oddílu Lokomotivy Břeclav turnajem a vzpomínkami na radostné …