STREET ART – STŘED(T)Y SE SOUČASNÝM UMĚNÍM V PIKSLE.

Břeclav – Jména jako TIMO, TOY BOX, POINT vám nic neříkají?

Že se břeclavský klub Piksla věnuje soustavně současnému výtvarnému umění, o tom svědčí i pozvánka na dnešní večer, kdy uvádí první dokument z cyklu Večery o současném výtvarném umění, tentokrát na téma STREET ART V ČECHÁCH (TIMO, TOY BOX, POINT). Dnes večer v osm hodin, nezapomeňte.

PS. O kom bude řeč?

TOY_BOX JE ILUSTRÁTORKA, KOMIKSOVÁ AUTORKA A STREETARTISTKA. KOMIKSY PUBLIKOVALA NAPŘÍKLAD V ČASOPISECH RESPEKT, A2, NOVÝ PROSTOR A MLADÁ FRONTA DNES, SPOLUPODÍLELA SE NA MNOHA SKUPINOVÝCH VÝSTAVÁCH, USPOŘÁDALA NĚKOLIKA VLASTNÍCH A SVÝMI ILUSTRACEMI DOPROVODILA NĚKOLIK KNÍŽEK. JE AUTORKOU DVOU DIVADELNÍCH PŘEDSTAVENÍ. KROMĚ VÝTVARNÝCH AKTIVIT JE SOUČÁSTÍ ANARCHISTICKÉHO A ANTIFAŠISTICKÉHO HNUTÍ A SDÍLÍ POSTOJE ANIMAL LIBERATION FRONT. JE VEGANKA, ŽIJE V PRAZE SPOLU SE SVÝM PŘÍTELEM A TŘEMI PSY.

Timo je brněnský poeta, který uštědřuje kolemjdoucím a kolemjedoucím lekce z vnímání svého okolí.Některá jeho díla uvidíte jednou – a pamatujete si je už navždycky.Největší galerie Timových děl se ukrývá pod mostem přes řeku Svratku vedoucím do Pisáreckých tunelů. Dostanete se k ní asi pětiminutovou procházkou podél řeky od pavilonu Anthropos. Majitelům chytrých telefonů pomůžou souřadnice: 49°11’18.680″N, 16°34’0.949″E.(Michal Kašpárek)

Point alias MgA. Jan Kaláb je český výtvarník věnující se graffiti, street artu a mural artu.Se sprejem a graffiti se seznámil roku 1993, když mu bylo 15 let. V té době namaloval svůj první piece. Rok na to, v roce 1994 namaloval svůj první panel. Od té doby namaloval stovky a stovky graffiti a to jak sám pro sebe, tak i pro známé firmy. Jeho jméno procestovalo téměř celou Evropu, a v roce 2000 navštívil spolu s Romeem a Ceyem Spojené státy americké, kde navštívili kolébku graffiti New York a kde prakticky vytvořil třešničku na dort své ilegální tvorby několika panely na newyorském metru a oneman barevným wholecarem. V roce 2001 posunul hranice graffiti a stal se podle svých slov jedním z prvních autorů plastikových 3D graffiti na světě.

O nás PhDr. Milan Blažek

Profilový obrázek
blazek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – Kapela For People

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 27. 07. 2024 od 20 hodin Mikulovští For …