foto: frankr

STŘEDEČNÍ GLOSY Miroslava Macka

Soumrak Úsvitu přímé demokracie skýtá jednu záhadu: kolik let nepodmíněně nakonec její členové dohromady dostanou?

Půlhodinová tiskovka Germanwings k havárii jejich letadla (a celodenní záplava zpráv) byla klasickým dokladem dnešní nesmyslně „superinformované“ doby: před ní jsme věděli, že v Alpách spadlo letadlo a zřejmě jsou všichni mrtví. Po spoustě údajů o letové trase, časovém harmonogramu typu letadla, jeho prohlídkách, kapitánovi a lecčem dalším jsme věděli, že v Alpách spadlo letadlo a zřejmě jsou všichni mrtví.
To nejdůležitější se však zřejmě nedozvíme nikdy: jak je možné, že letadlo klesalo nepříliš strmě téměř deset minut, aniž by některý z pilotů informoval slovně či nouzovým signálem řídící věž?

Zdá se, že USA a EU chtějí zachránit obyvatele Krymu před jimi samými. Ti jsou však šťastni tam, kde jsou.
Rok po anexi ukrajinského poloostrova v Černém moři jeden průzkum veřejného mínění za druhým ukazuje, že místní – Ukrajinci, etničtí Rusové a Tataři většinově souhlasí: život s Ruskem je lepší, než život s Ukrajinou.
Za posledních 12 měsíců se téměř nic nezměnilo. Navzdory velkému úsilí Kyjeva, Bruselu, Washingtonu a OBSE, většina obyvatel žijících na tomto černomořském poloostrově je přesvědčena, že referendum o odtržení od Ukrajiny bylo legitimní. V určitém okamžiku bude muset i Západ uznat, že též Krym má právo na sebeurčení. Jinak bychom museli věřit tomu, že místní občané, kteří odpovídali v průzkumu veřejného mínění, které prováděl Gallup a GfK, tak činili se zbraní u hlavy, kterou jim tam drželi členové ruské tajné policie.
V červnu 2014 se Gallup spolu s Broadcasting Board of Governors zeptal obyvatel Krymu, jestli výsledky referenda ze 16. března 2014 odpovídají postoji obyvatelstva. 82,8% občanů odpovědělo, že ano. Etnicky pak 93,6% etnických Rusů odpovědělo, že hlasování bylo legitimní, Ukrajinců 68,4%. Navíc, když se ptali, zda se připojení k Rusku projevilo příznivě na jejich životě a životě jejich rodiny, 73.9% odpovědělo ano a 5,5% ne.
V únoru 2015 průzkum veřejného mínění, který provedla německá firma GfK, ukázal, že se nic nezměnilo. Na otázku „Podporujete ruskou anexi Krymu?“ odpovědělo 82% dotázaných „ano, zcela“, 11% „víceméně ano“, 2% odpovědělo „ne“ a 2% se nevyjádřilo.
P.S. Tento propagandistický proputinovský text zřejmě umístili 20. 3. 2015 do známého amerického časopisu Forbes ruští agenti…

Erik Best:
Výrobky, které mohou způsobit újmu, musí být z trhu staženy co nejrychleji, říká eurokomisařka Jourová.
A co spotřebitelské úvěry?

Čtenář glos Z. H. mi napsal:
Přísloví co se v mládí naučíš, v stáří jak když najdeš platí beze zbytku. Po roce 1989 jsem se domníval, že moje schopnost číst mezi řádky normalizační zprávy již nebudu nikdy potřebovat. Jak jsem se mýlil!
Tak třeba zpráva z minulého týdne : Po střelbě v restauraci v Goeteborgu zůstali na zemi ležet 2 mrtví a 8 zraněných. Policie vylučuje možnost terorismu, k útoku došlo ve čtvrti známé násilnými střety gangů.
No vida ! Tak v tom skvělém , sociálně citlivém, k životnímu prostředí ohleduplném , genderově vyváženém a hlavně neuvěřitelně multi-kulti sluníčkovém Švédsku najednou existují čtvrti, kde řádí gangy! O náboženském vyznání a etnické příslušnosti gangsterů se zpráva nezmiňuje, ale můžeme si být jisti, že to nebyli křesťané, židé ani budhisté. Rovněž tak ne Germáni, Slovani nebo Vietnamci.
S využitím mých dávno nabytých schopností je možné zprávu do češtiny přeložit takto :
Ve Švédském městě Goeteborgu, nechvalně známém vysokým podílem přistěhovalců z Blízkého východu a Severní Afriky, došlo k dalšímu násilnému útoku, který pro jeho rozsah již nelze zpravodajsky ignorovat. Skupina muslimských imigrantů žijících ze sociálních dávek se při hádce o podíl z výnosu trestné činnosti navzájem postřílela. Zatím jsou dva mrtví a osm raněných. Ranění budou léčeni zcela na náklady švédských daňových poplatníků.

Senátor Ivo Valenta:
Tato agrolevicová vláda způsobuje, že stát žere jako žigulík s prasklou nádrží.
Nechápu, proč se tak diví. Vždyť 2 miliardy „investiční pobídky“ z našich kapes Volkswagenu za to, že rozšíří montovnu a bude moci více dividend vyvážet, takže nebudou ekonomicky pracovat v naší republice, je zapotřebí někde vzít.

Takto to chodí:
Vždycky budu hájit právo na svobodu a svobodné rozhodování!
Takže se mohu svobodně rozhodnout jaké budu mít zdravotní pojištění?
No, to ne.
Ale s penězi, které vydělám, si mohu svobodně dělat co chci?
No, to také ne.
Tak se alespoň mohu svobodně rozhodnout, jakými prostředky ochráním sebe a svoji rodinu?
No, to jistě ne.
Tak co si mohu svobodně rozhodnout?
Třeba potrat nebo vstup do manželství se stejným pohlavím.
Ale s tím já nesouhlasím!
Co na mě vyskakuješ, ty sexistické bigotní prase?

A jeden nekorektní na závar:
Arabský přistěhovalec v Torontě přijde k doktorovi a povídá „Cítím se mizerně.“
Doktor ho prohlídne a potom řekne: „Musíte po celý týden čurat a chodit na velkou do kýble a nakonec tam přihoďte mrtvou rybu s trochou shnilého zelí. Dejte si na hlavu ručník a po tři dny výpary inhalujte.“
Arab to udělá, po třech dnech přijde nazpět k doktorovi a říká: „Cítím se skvěle! Co bylo se mnou špatného?“
„Stýskalo se Vám po domově.“

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …