foto: frankr

STŘEDEČNÍ GLOSY 21.05.2014 Miroslava Macka

Komplexně Geniální Babiš při předvolebním putování Českem zahřímal v Brně: „Malé a střední podniky – to jsou klišé a kecy. My potřebujeme podporovat velký průmysl, který tu má tradici. Že pomáháte zakládat inovátorské firmy, to je super, ale je to na prd,“ sdělil konsternovanému zástupci Jihomoravského inovačního centra.

Zřejmě netuší, že v sousedním Německu zaměstnávají právě malé a střední firmy 70 % pracujících (u nás cca 50%).

Čtenář glos L. K. mi napsal:
Chybějící respekt k základním pravidlům matematiky, který máme možnost sledovat u zaměstnanců „naší“ České televize, je plně nahrazován bulvárním stylem ve zpravodajství. I po několika měsících se mi v hlavě drží vzpomínka na sledování předpovědi počasí, kdy moderátor národu sdělil zhruba toto: „Dnes ráno byly na území ČR značně rozdílné teploty. Zatímco na Moravě se pohybovaly mezi 1 až 3°C, v Čechách okolo nuly.“

Opsáno z facebooku:
Pokud lidem nevadí akce typu Kryštof a náhodné zastavování a prohlížení aut, neměly by jim vadit ani namátkové domovní prohlídky – co vy na to? Skoro bych se vsadil za vloni zemřelo více lidí doma, než na silnicích.
Máte doma lékárničku? Co povinné vybavení bytu? Hasící přístroj? Náhradní žárovky?? Ha! Nemáte? Víte, kolik životů případným požárem nebo tmou ohrožujete?
Když to vítáte u aut, jistě pana strážmistra rádi uvítáte i doma.

Čtenář glos M. Č.:
Nedá mi nereagovat na tragikomickou událost v událostech a reakci na ni, kterou popisuje čtenář glos A.B.
Navrhuji danému komentátorovi i paní Bohatové nejdřív o 2/3 snížit a pak o 2/3 zvýšit plat. Tímto experimentem by se pravděpodobně nic zásadního stát nemělo.. A pokud přece, navrhuji rozdíl věnovat na zlepšení úrovně přípravy maturantů…

Čtenář glos V. L. mi napsal:
Ještě poznámku k matematickým schopnostem studentů. Před lety jsem hodnotil maturitní písemky studentů Obchodní akademie. Jeden příklad zněl “Radio stálo 2000 Kč. Poprvé jej zlevnili o 5%, a za týden jej opět zlevnili o 7%. Kolik stálo radio po dvojím zlevnění?”
A odpověď studenta byla: “Radio stálo původně 2000 Kč. Po dvojím zlevnění stálo 2350 Kč”.
Myslím, že tento obchodník se neztratí.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …