foto: frankr

STŘEDEČNÍ GLOSY 18.06.2014 Miroslava Macka

Prezident Zeman s ministrem financí Babišem rozstříhali státní dluhopis a peníze tak zůstanou státu. Problém je v tom, že se dá s vysokou mírou pravděpodobnosti dokázat, že za tu dobu, než jej rozstříhali, stát utratil mnohem větší sumu.

Takže příště namísto laciných teatrálních gest účinné činy, soudruzi!

Koncem roku 2005 se začíná mluvit o „Kartě Pražana“, s nápadem přichází Pavel Bém. Tehdejší ředitel pražského magistrátu Pavel Ťahan se od dětství zná s majitelem společnosti s ručením omezeným Haguess Jaroslavem Turkem, dalším jejich parťákem býval jistý Ivo Rittig.Ťahanův nástupce Martin Trnka požádal o byznysplán k projektu firmu Allshare, která později vybírá firmu Haguess. Předsedou dozorčí rady firmy Allshare je jistý Jaroslav Turek. Počátkem října 2006 se mění společnost s ručením omezeným Haguess na akciovku s akciemi na doručitele, u nichž nelze dohledat vlastníka. Dne 22. října 2006 triumfuje Pavel Bém ve volbách, 27. října 2006, ještě před ustavením nové městské rady, se podepisuje první nevýhodná smlouva s firmou Haguess. Projekt se silně rozjíždí koncem roku 2007, kdy se ruší papírové kupony na MHD a nahrazuje je Opencard. Koncem roku 2009 přichází zpráva, že jde o totálně předražený projekt, který zatím spolknul neuvěřitelných 888 milionů korun.
Něco nejasného?

Není nejvyšší čas, aby Německo pod hlavičkou EU okupovalo Ukrajinu a udělalo tam pořádek? Možná to zní provokativně, ale vidíte nějaké jiné racionální řešení?

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …