obce, které si stěžují na kamionovou dopravu, foto: www.ceskatelevize.cz

Stop kamionům ve městě. Rok a půl jednání má výsledky

Hustopeče – Kamiony přestanou jezdit přes Hustopeče. To je výsledek rok a půl trvajícího jednání, kdy se starostové obcí a měst podél silnice 425 druhé třídy společnými silami snažili vytlačit nákladní vozidla na dálnici. Teď se jim podařilo projekt s pracovním názvem Stop kamionům dotáhnout do konce. V nejbližších dnech se podél silnice a u dálničních výjezdů objeví dopravní značky zakazující průjezd tranzitním nákladním vozům.

„V nejbližších dnech, maximálně týdnech bude umístěno po trase 40 dopravních značek, které znemožní průjezd tranzitním kamionům. Zákaz se nedotkne těch, kteří do měst povezou nějaké zboží, nebo těch, kteří tady mají domovské přístavy, ale kamionů tranzitních, především zahraničních, které si tudy zkracují cestu a vyhýbají se tak mýtnému,“ upřesnil starosta města Hustopeče Luboš Kuchynka.

Zákazu je nakloněna i Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje. Těžká nákladní auta totiž ničí vozovky. Rozjíždějí krajnice a obrubníky nebo se pod jejich tíhou silnice propadají. S osazováním značek od Rajhradu až po Starovičky tak nezahálí.

„Kdo nebude schopen dokladovat, že tady má domovský přístav nebo že veze nějaké zboží, dostane samozřejmě tučnou pokutu,“ sdělil starosta.

-jal-

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …