Stolní tenistky poprvé v ročníku prohrály

BŘECLAV (jh) –  Stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav poprvé v extraligovém ročníku 2014-2015 prohrály, když doma nestačily na vyrovnaný celek Hradce Králové. V druhém utkání porazily kvalitní tým SK Dobré.

MSK GUMOTEX BŘECLAV – SVS HRADEC KRÁLOVÉ 4:6. Hradec Králové s nejlepší českou juniorkou Karolínou Mynářovou a někdejšími hráčkami MSK Olesjou Stachovou a Lucií Truksovou byl tvrdým oříškem. Břeclavská jednička Vivien Ellö si s celou trojicí SVS poradila s velkým nadhledem a neztratila ani set. V dalších zápasech ale uspěla jen Aneta Kučerová proti Truksové. Jinak se většinou od hráček MSK obracelo štěstí zády. Kučerová měla v prvních dvou setech se Stachovou setboly (11:10 a 10:9), Andreia Dodean s favorizovanou Mynářovou prohrála třikrát 9:11 a i s Truksovou a Stachovou ztrácela krok až ve vyrovnaných koncovkách setů. Vrcholem všeho byla závěrečná čtyřhra, která by v případě úspěchu domácích vedla ke konečné remíze 5:5. Když Ellö s Kučerovou vedly po suverénní převaze 9:1 v první sadě, vypadalo vše optimisticky. Pohyblivější a aktivnější pár Mynářová, Stachova se ale překonával, odvrátil šest setbolů, set vyhrál, a to se odrazilo na průběhu další hry. Ve čtvrtém setu vedla dvojice Břeclavi ještě 6:4, po oddechovém času Hradce ale již nezískala ani jeden bod a dílo bylo dokonáno. Porážka 4:6 byla pro domácí příznivce zklamáním, soupeřky ale předvedly výborný výkon.

MSK GUMOTEX BŘECLAV – SK DOBRÉ 6:3. Dobré má slabší místo na třetím postu sestavy v Kateřině Rozínkové, zato dvojice Ivana Pelcmanová s Danielou Rozínkovou je sama schopna rozhodnout o výsledku. Ukázalo se to i v utkání s MSK. Ellö hned v úvodní sérii čelila jistému oboustrannému útoku Pelcmanové. Prohrávala s ní 1:2 na sety a 3:6, ve čtvrté sadě proměnila až třetí setbol (10:8, 11:10) a až pak odpor soupeřky definitivně zlomila. Set ztratila i s D. Rozínkovou a výhru 3:1 zachránila po odvrácení setbolu soupeřky ve čtvrtém setu (9:10). V probíhajícím ročníkuextraligy tak stále drží neporazitelnost s fantastickou bilancí 40:0. Kučerová podala lepší výkon, než v pátek proti Hradci. K. Rozínkovou zdolala s velkým nadhledem, k celkové výhře MSK výrazně přispěla přesvědčivou výhrou nad Pelcmanovou. Jen na D. Rozínkovou byla v náročných úderových výměnách často krátká. Dodean podle očekávání nestačila na elitní dvojici SK Dobré, vybojovala ale důležitý bod s K. Rozínkovou, i když ani s ní to neměla snadné.