Vivien Ello foto:archív

Stolní tenistky MSK pošesté zvítězily v Českém poháru

Břeclav – Lepší závěr první poloviny sezóny 2014-2015 si stolní tenistky MK Gumotex Břeclav ani nemohly přát. V sobotu 13.prosince porazily v extralize svého největšího (aktuálně jediného) rivala SKST Hodonín 6:2 a dostaly se do čela tabulky s tříbodovým náskokem, přesně o týden později zdolaly Hodonín ve finále Českého poháru 5:4 a pošesté zvedly cennou trofej nad hlavy.

Finále ČP se hrálo v olomoucké hale Omega a mělo v dopoledním semifinále hladký průběh ve prospěch favoritek. Hodonín porazil SK Dobré 5:2, když nastoupil v kompletní sestavě. Harabaszová po porážce s D.Rozínkovou 1:3 ale byla vystřídána Ilčíkovou, která ztratila druhý bod favorita v zápasu s I.Pelcmanovou. Body Hodonína získaly Japonka Ono 3 a Pěnkavová 2. Stejným výsledkem skončilo i semifinále Břeclav-Frýdlant nad Ostravicí. Zde položila pevný základ úspěchu Vivien Ellö třemi spolehlivým výhrami nad celým kádrem soupeřek, a po bodu přidaly Aneta Kučerová a Andreia Dodean, které obě nestačily na současnou jedničku Frýdlantu Adámkovou.

Odpolední finále mezi MSK a Hodonínem přineslo nečekaně dramatickou zápletku. Břeclav nastoupila se základní sestavou, Hodonín měl již od začátku rozhodujícího boje na třetím místě talentovanou kadetku Ilčíkovou. První série dvouher proběhla podle očekávání. Dodean podlehla Pěnkavové, Ellö porazila Ilčíkovou a Kučerová začala nebojácně s Ono, ale nakonec ji přece jen favorizovaná Japonka udolala.
Zato ve druhé sérii se děly věci. Nejprve se střetly Ellö s Pěnkavovou a ve vybičované koncovce pátého setu po vystřídání mečbolů na obou stranách vyhrála jednička MSK 17:15, čímž srovnala na 2:2. Pak přišly bod Ono přes Dodean a nečekané klopýtnutí Kučerové, která po neproměnění dvou mečbolů v pátém setu podlehla Ilčíkové. Hodonín byl ve vedení 4:2 a jen málo mu chybělo k obhajobě Českého poháru z loňska. Ono totiž nad Ellö vedla 2:1 na sety a v sadě čtvrté měla tři mečboly (10:7). Znovu se ukázala velikost jedničky Břeclavi. Ellö dokáže i ty nejdramatičtější momenty zvládnout „bez nervů“, čtvrtou sadu vyhrála, zápas dovedla do vítězného konce a podruhé za sebou tak před ní musela Japonka kapitulovat.
Stále ale měl Hodonín v záloze svou další oporu Pěnkavovou, která šla do zápasu s Kučerovou v roli favoritky, s úkolem dokončit dobře rozehranou partii ve prospěch SKST. Byla to ale dvojka MSK Kučerová, kdo nedovolil ukončení finále. Po nadšeném výkonu získala důrazným útokem skalp Pěnkavové a srovnala na 4:4. Ani poslední zápas dramatického finále nebyl jednoduchý. Dodean také přispěla k vítězství svého družstva, když výhrou ve čtyřech setech bodovala přes Ilčíkovou.

„Bylo to finále se vším všudy, pravé vyvrcholení turnaje. Utkání mělo vysokou herní kvalitu, muselo diváky plně uspokojit. Prim hrály zahraniční hráčky, naše Ellö a Japonka Ono v dresu Hodonína, které v zápasech s českými stolními tenistkami pomáhají zvedat jejich výkonnostní úroveň. Ale ani české hráčky nezůstaly pozadu, překvapila zejména hodonínská Ilčíková,“ řekl po úspěšném finále kouč břeclavských žen Petr Nedoma.

Finále žen tentokrát svou dramatičností zcela zastínilo závěrečné utkání mužů, v němž celek DTJ Hradec Králové porazil až nečekaně snadno 5:0 El Niňo Praha. Vliv na výsledek měla jistě absence Čínana Bai He v dresu El Niňa, ale i tak si prvenství hráči Olejník, Pištej a Šereda plně zasloužili. V boji o třetí místa zdolaly ženy SK Dobré Frýdlant 5:3 a muži SK Kotlářka Praha vyhráli 5:1 nad Sokolem Hradec Králové.

Semifinále: MSK Gumotex Břeclav-SK Frýdlant nad Ostravicí 5:2. Dodean-Blašková 3:2 (5,11,-10,-9,9), Ellö-Rusnáková 3:0 (6,4,7), Kučerová-Adámková 0:3 (-4,-5,-1), Ellö-Blašková 3:0 (4,7,10), Dodean-Adámková 0:3 (-7,-6,-9), Kučerová-Rusnáková 3:1 (-8,2,7,7), Ellö-Adámková 3:0 (7,8,5).

Finále: MSK Gumotex Břeclav-SKST Hodonín 5:4. Dodean-Pěnkavová 0:3 (-4,-3,-4), Ellö-Ilčíková 3:0 (2,7,5), Kučerová-Ono 2:3 (5,9,-5,-8,-8), Ellö-Pěnkavová 3:2 (-9,9,-4,6,15), Dodean-Ono 0:3 (-5,-5,-9), Kučerová-Ilčíková 2:3 (3,-7,5,-10,-10), Ellö-Ono 3:2 (6,-11,-7,11,8), Kučerová-Pěnkavová 3:1 (6,-8,9,6), Dodean-Ilčíková 3:1 (7,6,-14,10).

-mskbreclav.cz/-

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …