Stolní tenisté postupují do II. ligy

ZNOJMO, HUSTOPEČE (jm) – Vynikajícího úspěchu dosáhli stolní tenisté hustopečského Agrotecu, kteří si vybojovali postup do druhé ligy.

Po vítězství v dlouhodobé části 3. ligy skupiny D čekalo na stolní tenisty z Hustopečí finále play off, hrané na dvě vítězná utkání. Soupeřem jim byl celek TTC Sokol Znojmo, který skončil v dlouhodobé části na druhém místě.

Hustopečští měli v prvním finálovém utkání, které se konalo v sobotu, výhodu domácího prostředí a tu také potvrdili suverénním vítězstvím v poměru 9:1. Domácí nastoupili v nejsilnějším možném složení Hoferik, Janoušek, Mesaroš a Hort a nedali soupeři žádnou šanci.

V neděli se pak hrálo druhé utkání na stolech Znojma a hráči Agrotecu opět dominovali a zvítězili v poměru 9:3. V tomto druhém utkání dostal šanci i mladý Filip Růžička. Těmito dvěma vítězstvími si tak stolní tenisté Agrotecu Hustopeče vybojovali postup do druhé ligy.

Předseda oddílu Jan Matlach tento úspěch komentoval slovy: „Byli jsme od počátku celé soutěže jasným favoritem a věřili jsme, že na postup máme, což se také potvrdilo. Všichni hráči přistoupili ke všem utkáním zodpovědně a neponechali nic náhodě. Soupeři na Hustopeče prostě neměli nárok a již teď se těšíme na nové soupeře ve druhé lize. Chtěl bych vyzdvihnout hlavně celoroční vynikající výkonnost Petra Hoferika, který za celý rok pouze třikrát prohrál a byl nejlepším hráčem celé soutěže.“

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvice vykročily do nové sezóny pravou

Úvodní soutěžní utkání s vítězným koncem mají za sebou také břeclavské ženy. V neděli 18. …