NETRADIČNÍ DOMEČKY. Děti z Lanžhota tvořily společně s rodiči domečky pro hmyz. Foto: Filip Šálek

Stavěli domečky pro hmyz

LANŽHOT  – Jeden velký hmyzí domeček a dvě desítky malých vytvořily lanžhotské děti za pomoci členů občanského sdružení Lužánek.

Projekt s názvem Hmyzí domečky v Lanžhotě vychází z cílů občanského sdružení – seznamovat veřejnost s životem živočichů a rostlin v lužní krajině. Této akci již předcházela práce členky sdružení Anežky Bartošové na výrobě a objasnění funkčnosti hmyzích domečků s dětmi z mateřské školy v Lanžhotě. Na zahradě školky již stojí několik domečků vyrobených dětmi a jejich učitelkami.

Na začátku září se sešlo zhruba padesát rodičů s dětmi u slepého ramena Kyjovky za továrnou na hokejky, kde by mělo v budoucnu vzniknout Návštěvnické centrum lužního lesa. Zde si mohli sami vybudovat malý hmyzí domeček ze dřeva nebo z květináče. Organizátoři z občanského sdružení zajistili veškerý materiál na stavbu, nářadí, výplň domečků, květináče i barvičky a štětce k jejich pokreslení. Součástí akce bylo i povídání o významu hmyzích domků a o prvcích přírodních zahrad a společné dokončení interiéru velkého hmyzího domečku o rozměrech 200 x 200 x 30 centimetrů. Ten bude součástí budoucího Návštěvnického centra lužního lesa.  U domečku je umístěna informační cedule popisující jeho význam a možnost,jak si takový hmyzí domeček postavit a pomoci tak hmyzu k lepšímu přežití v našich zahradách.

Foto: Filip Šálek

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Hudební středy u Kapra: CM Vladimíra Beneše

BŘECLAV / Letní terasa Pod Zámkem 24. 7. 2024 20:00 Cimbálová muzika Vladimíra BenešeV posledních …