Stavba lednické kolonády finišuje. Foto: Jaroslav Švach

Stavba lázeňské kolonády se chýlí ke konci

Rozhovor týdne s Liborem Kabátem, starostou Lednice

LEDNICE – Návštěvníci Lednice si určitě povšimli čilého stavebního ruchu na výstavbě lázeňské kolonády za oběma lázeňskými budovami. Jak je stavba daleko jsme se zeptali lednického starosty Libora Kabáta.

 Jak výstavba kolonády pokračuje?

Každý, kdo jde kolem staveniště, vidí, že se stavba chýlí ke konci. Harmonogram prací se daří dodržovat, dá se dokonce říct, že jsme mírně v předstihu. Dělají se dokončovací práce jako usazení mobiliáře, osvětlení, probíhá dodlážďování, dokončuje se amfiteátr a nastupují firmy, které provedou ozelenění areálu.

Vyskytly se i nějaké komplikace?

Máme jediný problém, a to s osazováním střech, poněvadž se vyskytla chyba v projektu a nám podle zákona nezbývá než udělat nové výběrové řízení. Je to určitá komplikace, ale už nám uplynula lhůta pro oznámení, která je zhruba měsíční, takže výběr už běží a nemělo by nám to ovlivnit plánovaný harmonogram. Je předpoklad, že v srpnu se stavba dokončí a k předání dojde do poloviny září.

 Jak bude kolonáda velká a jaký bude mít účel?

Kolonáda začíná vlastně již v Lednici na náměstí a pokračuje mezi parkem a hřištěm za lázně. V této části budou osazeny lavičky a odpočívadla pro cyklisty. Je to propojení lázní s městem a zámeckým parkem a bude sloužit jako odpočinková část. Na tuto část navazuje vlastní kolonáda, kde je vodní zóna a kulturní zóna s amfiteátrem. Kolem je vybudována stezka a cyklostezka, po kterých je možné se dostat k lednickým rybníkům. Účelem je odpočívat a relaxovat.

 Co bude s původními budovami, které tam stojí?

Je to zázemí zemědělského podniku. Některé stavby jsme vykoupili a zabudovali do kolonády. Stavby budou upraveny tak, aby se do tohoto prostředí vhodně začlenily. V některých budou doplňkové služby jako na příklad občerstvení a podobně.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Tváře Břeclavi: Obchvat města aktuálně, rekonstrukce mostu Poštorná

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav / úterý 20.2.2024 / 17:00 Srdečně zveme na další diskuzní …