Šťastný den Lenky Harabaszové, finále pokračuje dnes v Hodoníně

2.finále M-ČR Břeclav-Hodonín 4:5

Břeclav – Podruhé zkřížily pomyslné zbraně stolní tenistky MSK ČP Břeclav Gumotex a SKST Mart Hodonín ve středu 21.května v Charvátské Nové Vsi, aby postoupily dál v boji o mistrovský titul pro rok 2014. Ženy MSK své vydřené vítězství z pondělka z Hodonína 5:4 nenavýšily, tentokrát byly úspěšnější jejich soupeřky, vyhrály rovněž 5:4 a srovnaly stav finálové série na 1:1.

Bylo to zcela jiné utkání, v němž se sice střetly stejné hráčky, sled zápasů ale byl odlišný, stejně jako výkony jednotlivých aktérek. Určitě lze tento den označit jako šťastný pro dvojku Hodonína Lenku Harabaszovou, která měla na výhře hostí lví podíl.

Hned v úvodní sérii porazila nečekaně Vivien Ellö, která evidentně nebyla v nejlepší pohodě. Přitom zkušená Maďarka vedla v prvním setu 7:5, ve druhém 8:5, obě koncovky ale odvážnější hrou i s pomocí šťastných míčů („prasátek“) pro sebe strhla někdejší hráčka MSK. Třetí set byl sice zcela v režii Ellö, ale v další sadě nezachytila nástup a bylo dokonáno.

Druhý zlom přivodila Harabaszová s obranářkou Gannou Gaponovou. Ta sice vyhrála poměrně snadno první dva sety, pak jí ale začalo více vadit účinné podání soupeřky, pouštěla se zbytečně do nepřipraveného útoku a ztrácela tím na jistotě v obranných činnostech. Přesto zabojovala a v pátém setu měla znovu navrch. Vedla 9:5 a vše se zdálo být jasné. Stačila jedna lehká chyba z nepozornosti, Harabaszová se znovu chytila a dotáhla zápas do vítězného konce. To bylo, jak se později ukázalo, pro celkový výsledek rozhodující.

Ve třetí sérii totiž Gaponova zcela jednoznačně porazila do té doby suverénní jedničku Hodonína Kateřinu Pěnkavovou, což mohl být vítězný bod. Došlo ale jen na srovnání 4:4 a ve vyrovnaném posledním duelu udolala ve třech vyrovnaných setech Harabaszová i Anetu Kučerovou, čímž završila svůj hattrick. Radost z výhry svého družstva pocítila i Kristýna Mikulcová, sama ale inkasovala tři porážky a neuhrála proti Břeclavi tentokrát ani set.
„Byl to znovu velký boj, ve kterém jsme sice nezačali dobře, ale stále nebylo nic ztraceno. Mělo to být utkání Ganny, které větší hrací prostor více vyhovuje a nebýt zakolísání s Harabaszovou, byla by tříbodová. Vivien hrála dnes málo aktivně, nebylo to její nejlepší utkání, ale stejně jako Aneta přidala po důležitém bodu. Celkově mělo utkání jiný průběh, než to první. V Hodoníně jsme měli více štěstí my, dnes se přiklonilo k našim soupeřkám,“ řekl po utkání kouč MSK Petr Nedoma.

MSK ČP Břeclav Gumotex-SKST Mart Hodonín 4:5. Kučerová-Pěnkavová 0:3 (-6,-6,-2), Ellö-Harabaszová 1:3 (-8,-9,2,-5), Gaponova-Mikulcová 3:0 (1,9,7), Ellö-Pěnkavová 0:3 (-8,-7,-8), Kučerová-Mikulcová 3:0 (7,9,9), Gaponova-Harabaszová 2:3 (8,4,-5,-6,-9), Ellö-Mikulcová 3:0 (4,10,5), Gaponova-Pěnkavová 3:0 (5,9,3), Kučerová-Harabaszová 0:3 (-9,-11,-7).

Třetí finálové utkání je na programu v pátek 23.května od 18 hod v Hodoníně. Je již jisté, že se bude hrát znovu i v Charvátské Nové Vsi, a to v pondělí 26.května od 18 hod, a pokud by po pondělku byl stav na utkání 2:2, padne rozhodnutí o titulu mistryň ČR 2014 až ve středu 28.května v Hodoníně.