Starší žákyně mají stříbro z kraje

BŘECLAV / volejbal / Lokomotiva Břeclav

V sobotu 27. dubna odjely naše žákyně bojovat o trimf v dlouhodobé soutěži Krajského přeboru starších žákyň do Svitávky.

Tahle soutěž tradičně vrcholí finálovým turnajem nejlepších osmi týmů JM-kraje. Systémem play off jsme ze druhé příčky začínali turnaj utkáním proti VK KP Brno B. Tenhle soupeř byl pro nás snadným úkolem a po vítězství 2:0 jsme se dostali do čtyřky. V semifinále jsme nastoupili proti domácím Boskovicím. Byli jsme si vědomi jeho síly, když několik posledních kol se drželi v první skupině a jejich kvalita neustále rostla.

Při absenci naší kapitánky a nejzkušenější přihrávající smečařky, která ještě léčí úraz kotníku, jsme tušili, že postoupit do finále bude těžký úkol. Soupeřky nás tlačily výborným servisem a na síti bránily vysokými a zkušenými hráčkami. Po velkém úsilí jsme zápas dotlačili do třetího setu, ale tam už byly Boskovice nad naše síly. Nedokázali jsme se prosadit na útoku a naše volné míče soupeř dohrával na zem. Po prohraném semifinálovém zápase 1:2 už bylo jasné, že Znojmo na prvním místě už neohrozíme a stříbrné medaile už jsou naše, ať dopadne poslední zápas jakkoli.

Do posledního utkání (o třetí místo ve finálovém turnaji) jsme proto nasadili hráčky, které si v průběhu sezóny zahrály méně a potřebují sbírat zápasové zkušenosti. Zápas proti Junioru Brno byl vyrovnaný a obě družstva se střídala ve vedení. Po dvou setech se zápas opět dostal do tiebreaku a musel rozhodnout třetí zkrácený set, v němž byl úspěšnější brněnský tým. Po prohře 1:2 jsme obsadili čtvrté místo na finálovém turnaji, ale druhé místo v celkové tabulce Krajského přeboru Jižní Moravy.

Se stříbrnými medailemi jsme si vybojovali také právo postupu do 1. kola Mistrovství České republiky, které nás čeká za 2 týdny v Žatci.