il.foto

SPORTOVNÍ AREÁL U HALY JE VE FÁZI INTENZIVNÍCH PŘÍPRAV. TENISTÉ SI VŠAK POČKAJÍ

Mikulov – Sportovní vyžití v Mikulově by se mohlo časem rozšířit. Projekt na sportovní areál kolem stávající sportovní haly na ulici Na Hradbách se intenzivně připravuje. Na své by si zde mohli přijít jak florbalisté, volejbalisté, tak i bruslaři a tenisté. „Celý prostor je v rámci územního plánu určený pro sport a léta už také řešíme vytvoření zázemí pro tenisový klub,“ řekl starosta města Rostislav Koštial.

Prostor bývalých volejbalových kurtů mezi sportovní halou a koupalištěm se brzy promění. Podle Karla Pavlíka, ředitele společnosti Mikulovská sportovní, by zde mohlo vzniknout univerzální hřiště pro florbal, basketbal, volejbal i nohejbal a díky moderním technologiím by se plocha v zimě proměnila na kluziště. Plánovaný projekt za patnáct milionů korun by mohl být z části financován dotacemi. „Vše je v jednání,“ řekl Karel Pavlík s tím, že se stále dolaďuje finální verze projektu. Víceúčelové nadčasové hřiště se zázemím by mělo stát na pozemcích města Mikulova.

Naopak plánované tenisové kurty by se měly stavět na pozemcích, které jsou v současné době blokovány žalobami rodiny Dietrichsteinů. I proto tenisté společně s potencionálním investorem, společností H.R.S., a. s., konkrétní plány na výstavbu zatím odložili. Předpokládají však, že by zde bylo pět až šest antukových kurtů, které by byly v majetku Tenisového oddílu Mikulov. „Investor také přislíbil postavit na vlastní náklady tenisovou halu se dvěma kurty a zázemím, kterou by nám dlouhodobě pronajímal,“ řekl předseda Tenisového oddílu Mikulov Milan Novák k plánované výstavbě tenisových kurtů. A dodal: „Žalobami paní Mercedes se skutečně celá akce pozastavila. Konečný projekt zatím vypracován není. Je pouze předběžný. Stále probíhají jednání mezi městem, tenisovým oddílem a předpokládaným investorem, jehož zastupuje pan Vlk. Ten s pověřeným zástupcem rodiny Dietrichsteinů vyjednává o možnostech zrušení blokované žaloby či jiném řešení.“

js

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …