Pondělí , 15 Červenec 2024
foto: krajane.net

Spolupráce s argentinskými rodáky pokračuje

VELKÉ BÍLOVICE  – Ve čtvrtek 15. května ve večerních hodinách dorazí z Argentiny do Velkých Bílovic na oficiální návštěvu Gerardo Cipolini, starosta partnerského města Presidencia Roque Sáenz Peňa.

Návštěva se uskuteční u příležitosti pátého výročí podepsání společného memoranda o vzájemné spolupráci mezi oběma městy. Pozvání přijal rovněž Ondřej Pometlo, pracovník ministerstva zahraničí z velvyslanectví v Buenos Aires. Oficiální pozvání dostal také hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Starosta Cipolini nenavštíví Českou republiku poprvé. Do Velkých Bílovic již přijel na pozvání starostky města Marie Vlkové v roce 2009, aby projednal připravovanou spolupráci v oblasti kultury, školství, ekonomiky a vzájemné propagace obou měst. Stalo se tak 1. října 2009.
„Starosta Cipolini, jehož návštěva je naplánována až do neděle 18. května, má zájem o prohlídku našeho města, režim městských provozů, systém výuky našich škol, činnost mimoškolních kulturních aktivit apod. Do programu jeho návštěvy byl po dohodě zařazen i návrh na prohloubení stávající spolupráce s městem Presidencia Roque Sáenz Peňa a s krajanským spolkem Unión Checoslovaca, který sdružuje téměř 400 potomků československých krajanů, jež odešli do argentinské oblasti Chaco v průběhu dvacátých let minulého století v době světové hospodářské krize,“ uvedla starostka Velkých Bílovic Marie Vlková.

V pátek 16. května se v 18 hodin uskuteční v prostorách městského parku ve Velkých Bílovicích společné setkání starostů partnerských měst Velké Bílovice, Presidencia Roque Sáenz Peňa, Šenkvice a také občanského sdružení Chaco-Checo, které bude zastupovat jeho prezidentka Zdeňka Řeháčková. Jako upomínka na pětiletou spolupráci s argentinským městem a slovenskou obcí budou vysazeny v městském parku tři stromy, které budou občanům i návštěvníkům Velkých Bílovic tuto událost připomínat.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Stříleli na značky, postřelili procházejícího muže

LEDNICE: Kriminalisté oba muže obvinili.  Případ těžkého zranění devětadvacetiletého muže v Lednici šetří břeclavští kriminalisté. Mladý …