il.foto

Společnost City Parking končí. O parkoviště se budou starat městští strážníci

BŘECLAV – Správu nad parkovacími plochami po společnosti City Parking Group převezme od 1. ledna 2015 Městská policie Břeclav.

Strážníci budou zajišťovat výběr peněz, kontrolu parkovacích automatů, výměnu pásek, výdej a evidenci parkovacích karet, kontrolní činnost apod. V sídle Městské policie Břeclav bude vyčleněna kancelář pro styk s veřejností, která bude fungovat v obdobném režimu jako kancelář City Parking Group (CPG). To si vyžádá dovybavení strážníků vozidlem pro servisní a kontrolní činnost a převoz tzv. „botiček“.

Město si od toho slibuje větší objem finančních prostředků do svého rozpočtu. V současné době se celkový příjem za parkování pohybuje ve výši 4,9 milionů korun za rok, z toho firma CPG dostává dle smlouvy 3,2 milionu.
Změna ale přinese v úvodu také výdaje. Město musí vyřešit finanční vyrovnání s firmou CPG, která na vlastní náklady vybudovala parkoviště u polikliniky, na sídlišti Na Valtické a ve dvoře městského úřadu. Město také chce pořídit 23 nových automatů zhruba za 3,3 milionu korun. Varianta nákupu nových parkovacích automatů byla zvolena z důvodu minimální údržby, oprav a poskytnuté záruční doby minimálně na dobu tří let. Nové automaty také umožní dálkový dohled nad stavem automatů, jejich funkčností a stavem mincové pokladny. Stávající automaty, které jsou ve vlastnictví CPG, tyto možnosti nemají.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Ujíždět policistům se nevyplácí

Hned dva jezdci na motocyklu se minulý týden snažili vyhnout kontrole.  Policisty z oddělení hlídkové služby …