il.foto

Špatné vysvědčení pro řidiče: rychlá jízda, za volantem drogy i alkohol

BŘECLAVSKO (juh) – Policisté během úterka zkontrolovali 255 vozidel. Zjistili běžné přestupky, ale také alkohol a drogy za volantem.

Přicházející jaro s sebou nese některá úskalí v dopravě. Zlepšující se počasí vyláká na silnice i ty řidiče, kteří přes zimu raději nevyjížděli. Znovu se v provozu začnou objevovat motorkáři i cyklisté, jenž patří k nejzranitelnějším účastníkům. Jarní počasí bývá často proměnlivé – na jedné straně přetrvává riziko tvorby lokálních námraz a na druhé straně nás mohou nepříjemně oslnit ostré sluneční paprsky.

Také proto se policisté podívali na naše silnice podrobněji. A jaký byl výsledek? Žádná sláva. „Při včerejší dopravně bezpečností akci jsme se znovu přesvědčili, že někteří řidiči vědomě ohrožují nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Policisté zkontrolovali 255 vozidel a zjistili 49 přestupků. Mimo jiné jsme přistihli tři řidiče s pozitivním testem na omamné a psychotropní látky a jednoho pod vlivem alkoholu! Nejčastějším prohřeškem se opět stala rychlá jízda – osm řidičů jsme „naměřili“ v obci a jednoho mimo obec. Mezi další provinění patřila jízda bez bezpečnostních pásů, špatný technický stav, telefonování za volantem či nesprávný způsob jízdy,“ zrekapitulovala nelichotivé výslůedky kontroly břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová a zároveň upozornila, že kontroly na silnicích budou pokračovat. „Kontrolou řidičů a vozidel se snažíme snižovat nebezpečí spojená s nedodržováním předpisů, která se negativně podílejí na nehodovosti. Jedním z největších přetrvávajících rizik na silnicích je neustále alkohol a drogy za volantem! Znovu proto apelujeme na řidiče, aby si uvědomili svoji zodpovědnost a zbytečně v silničním provozu neriskovali!“

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …