Souhrn výsledků HC Lvi Břeclav z.s. za víkend 18. – 19.2.

Souhrn výsledků HC Lvi Břeclav z.s. za  víkend 18. – 19.2.Milan Zoubek

Třetí třídy měli doma na pořadu první ze dvou domácích turnajů po sobě. Mladší žáci si s chutí zastříleli a ml. dorost ve dvou nervózních zápasech nakonec si vybojoval účast v play-off  Rakouského mistrovství v ledním hokeji U16.

3.třídy U9

Břeclavský zimní stadion  v sobotu 18.2. hostil další svazový turnaj minihokeje 3.tříd. Naše Áčko i Béčko v prvním zápase proti EAC Junior Capitals soupeři podlehli.  Béčko druhý zápas ihned po skončeném prvním zápasu nastupovalo proti Hodonínu, u kterého již nedokázali udržet tempo a  znovu svému soupeři podlehlo. Jako poslední v programu turnaje nastupovalo k zápasu Áčko proti Znojemským Orlům a tento zápas byl neskutečně vyrovnaný , kdy se kluci vzájemně se soupeřem střídali ve vstřelených brankách, kdy nakonec zaslouženě o gól vyhrála Lvíčata.

4.třídy U10

Do vídeňské Albert Schultz Halle vyrazili v neděli 19.2. hráči čtvrté třídy, aby odehráli svůj další svazový zápas proti EAC Junior Capitals. Přestože z Břeclavi kluci neodjížděli v plné sestavě, celý zápas hráli s plným nasazením. Bohužel jim štěstí nestálo v patách tak jako soupeři, a přestože měli nespočet krásných gólových šancí, nedokázali je úspěšně proměnit. Přesto velká pochvala a brankářům obzvlášť.

Ml. žáci U12

Mladší žáci v Uh. Brodě jako favorité nezaváhali. Ve všech herních činnostech svého soupeře předčili. Od prvních vteřin jsme se hnal za výhrou. Domácí hokejisté nám moc dlouho nevzdorovali. Břeclavští si mohli zkoušet na ledě kombinace a stříleli ze všech pozic. I střelecká muška byla tentokrát velmi přesná a tak si domů vezeme krásný výsledek.

HC Spartak Uh. Brod : HC Lvi Břeclav 1:15

St. žáci U14

Starší žáci chtěli určitě výsledkově a herně navázat na své mladší spoluhráče. Ovšem v prvních dvou třetinách se z naší strany jednalo o ne moc povedený výkon. Na ledě jsme působili, jako špatně vyladěný orchestr. Téměř celý tým snad hrál pod dojmem, že v tabulce poslední soupeř se porazí sám. Po dvou třetinách musel důrazně kluky srovnávat trenér, neboť v tu dobu domácí velmi překvapivě vedli v poměru 5:3. Že domluva nakonec zabrala bylo vidět v poslední části. Tu jsme konečně opanovali, a domácím téměř nepůjčili puk. Obrat ve skóre a vítězství našich barev se nakonec povedlo, ale trenéři budou mít určitě na trénincích co svým svěřencům ještě vytknout.

HC Spartak Uh. Brod : HC Lvi Břeclav 5:8

Ml. dorost U16

Dorost měl o víkendu na programu poslední dvě utkání kvalifikační skupiny, která bojovala o možný postup do play off. Před našimi hokejisty stál nelehký úkol. Získat minimálně 4 body, nebo spoléhat na výsledek závěrečného nedělního utkání ve Vídni.

V prvním zápase v sobotu proti Innsbrucku se nám náramně povedl start a hned v první minutě jsme se dostali do vedení.  Hosté odpověděli zvýšenou aktivitou, a po většinu první části hry byli aktivnější. Své ovoce to přineslo, když se jim povedlo stav zápasu otočit. Vyrovnání přinesla necelé dvě minuty před koncem naše využitá přesilovka. Také druhá část hry se nesla ve znamení mírné převahy hráčů Innsbrucku. Nejprve se povedlo skórovat nám ve vlastním oslabení, aby hosté ve své další početní výhodě skóre srovnali. Ke konci druhé části hry se ovšem na ledě začalo přiostřovat. Vše vyvrcholilo ve třetí třetině, když nejprve hosté přidali branku a dostali se do vedení. Pak přišlo nešetrné seknutí zezadu do našeho hráče, a naše přesilovka v délce pěti minut. Tu jsme ovšem využít nedokázali a minutu před koncem jsme inkasovali do prázdné branky.

Nedělní zápas byl již pro naše s jednoznačným cílem vyhrát. V tomto zápase jsme tahali za delší konec provazu my. Naši převahu jsme dokázali využít v první třetině hned dvakrát.  I ve druhé části naše převaha trvala, nicméně hráč hostí č. 12 stále držel akcie svého týmu velmi vysoko, neboť sám dokázal zařídit tři branky svého týmu, a tak byl zápas stále otevřený. Definitivní zlom nastal až ve 48. minutě, kdy byl za protesty po domnělém brance hostí vykázán z ledu jejich nejlepší hráč. Když pět minut před koncem přišlo další seknutí zezadu a další hráč hostů se musel odebrat do kabin, tak si naši již výhru pohlídali a tentokrát v pětiminutové přesilovce dokázali dát ještě dvě branky.

HC Lvi Břeclav : HC TWK Innsbruck                                       3:5 ( 2:2, 1:1, 0:2)

HC Lvi Břeclav : SPG Red Bull Salzburg/EKZ Zell am See     8:4 ( 2:1, 4:3, 2:0)

Program domácích zápasů na tento víkend :

V pátek   24.2. od 17:00 hostí st. dorost U18  HC Brumov – Bylnici

V sobotu 25.2. od 13:00 se odehraje minihokejový turnaj 3. tříd se soupeři Kometa Brno a SHKm Hodonín

V neděli  26.2. se doma předvedou od 10:30 a 12:30 mladší a starší žáci v derby s SHKm Hodonín.

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …