Nemocnice Valtice Foto:archív

Soud rozhodl, že k tunelování valtické nemocnice nedošlo.

Ostrava – Ostravský krajský soud zprostil obžaloby ze zpronevěry bývalého ředitele Nemocnice Valtice Ivo Koneše a jeho kolegy Jana Šťavíka a Pavla Rosenberga. Státní zástupce je vinil z toho, že během několika let nevýhodnými smlouvami vyvedli z nemocnice 18 milionů korun. Na konci dokazování však sám požádal o zprošťující verdikt. Soudce nakonec rozhodl, že se trestný čin nestal.

Ivo Koneš vinu od začátku odmítal. Tvrdil, že nemocnici, ve které je nyní jednatelem, řídil s ohledem na své pracovní vytížení a zdravotní stav jen formálně. Na vině jsou podle něho jeho podřízení. Vzhledem k tomu, že Koneš v minulosti působil jako přísedící brněnského soudu, kauzu řeší ostravský krajský soud . Z důvodu možné podjatosti to nařídil Vrchní soud v Olomouci.
Z tunelování valtické nemocnice se vedle Koneše zodpovídal také mikulovský lékař a podnikatel Jan Šťavík a podnikatel z Břeclavi Pavel Rosenberg. Všichni působili v různých zdravotnických zařízeních jako jednatelé nebo ředitelé. Společně také řídili Dům zdraví v Mikulově. Podle obžaloby Koneš využil svého postavení ve Valtické nemocnici a uzavíral s kolegy z Domu zdraví smlouvy, které pro ni byly nevýhodné. Obžaloba je vinila, že během několika let vyvedli z nemocnice více než 18 milionů.

Zprošťující verdikt pravděpodobně bude pravomocný. Koneš i Šťavík se totiž na místě vzdali práva odvolat se. To samé učinila i státní zástupkyně. Čeká se jen na vyjádření podnikatele Pavla Resenberga, který k soudu nepřišel.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

PATCHWORK 2023

BŘECLAV / Muzeum a galerie Břeclav / synagoga 28. 11. – 3. 12. 2023 Letošní …