Nemocnice Valtice Foto:archív

Soud rozhodl, že k tunelování valtické nemocnice nedošlo.

Ostrava – Ostravský krajský soud zprostil obžaloby ze zpronevěry bývalého ředitele Nemocnice Valtice Ivo Koneše a jeho kolegy Jana Šťavíka a Pavla Rosenberga. Státní zástupce je vinil z toho, že během několika let nevýhodnými smlouvami vyvedli z nemocnice 18 milionů korun. Na konci dokazování však sám požádal o zprošťující verdikt. Soudce nakonec rozhodl, že se trestný čin nestal.

Ivo Koneš vinu od začátku odmítal. Tvrdil, že nemocnici, ve které je nyní jednatelem, řídil s ohledem na své pracovní vytížení a zdravotní stav jen formálně. Na vině jsou podle něho jeho podřízení. Vzhledem k tomu, že Koneš v minulosti působil jako přísedící brněnského soudu, kauzu řeší ostravský krajský soud . Z důvodu možné podjatosti to nařídil Vrchní soud v Olomouci.
Z tunelování valtické nemocnice se vedle Koneše zodpovídal také mikulovský lékař a podnikatel Jan Šťavík a podnikatel z Břeclavi Pavel Rosenberg. Všichni působili v různých zdravotnických zařízeních jako jednatelé nebo ředitelé. Společně také řídili Dům zdraví v Mikulově. Podle obžaloby Koneš využil svého postavení ve Valtické nemocnici a uzavíral s kolegy z Domu zdraví smlouvy, které pro ni byly nevýhodné. Obžaloba je vinila, že během několika let vyvedli z nemocnice více než 18 milionů.

Zprošťující verdikt pravděpodobně bude pravomocný. Koneš i Šťavík se totiž na místě vzdali práva odvolat se. To samé učinila i státní zástupkyně. Čeká se jen na vyjádření podnikatele Pavla Resenberga, který k soudu nepřišel.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Kde se dá živě nebo ze záznamu sledovat hokej

Pro posílení popularity ledního hokeje se nabízí jeho sledování pomocí streamovací služby. Je tak možnost …