Smolné dny atletů na mistrovství ČR

TŘINEC /Lk/ – Šest juniorských a dorosteneckých atletů si vybojovalo právo účasti na mistrovství ČR dorostu a juniorů, které se konalo v Třinci. Jen dva z nich měli naději umístit se ve finále. Až neuvěřitelnou smůlu měla dorostenka Vargová, která se téměř půl roku potýkala se zraněním, nemohla normálně trénovat ani posilovat. Přesto se připravila natolik, že při rozcvičování v hodu diskem přehodilas 40 metrů, což by stačilo na medaili. V závodě však jen 33,29 a skončila devátá.Ve vrhu koulí přidala 11.místo (11.61). Nejlépe se tak umístil Dorostenec Adam Horák, který obsadil osmé finálové místo výkonem 14,95.Jeho hlavní disciplínou je disk, ale zde neměl v zápise žádný platný výkon. Z dalších atletů Lokomotivy skončila na 12. místě juniorka Komínková na 2000 m překážek (8:37,68),14. byl junior Káňa ve výšce (183), dorostenec Kubát 16. v dálce (583, dvakrát přešlápl), junior Fiala nenastoupil k závodu na 5000 m. Parodií je, že všichi byli na závod výborně připrveni.

Běh Moravským Pískem

MORAVSKÝ PÍSEK /Lk/ – Několik atletů z Břeclavska se zúčastnilom dalšího ročníku Běhu Moravským Pískem, který se konal za účasti 99 startujících za úmorného pětatřicetistupňového vedra. V kategorii žen skončila na 4. místě Karolína Bártová z Velkých Pavlovic, když trať šest kilometrů uběhla za 32:10 minut. Mezi muži nad 50 let skončil pátý Milan Machač z Břeclavi za 25:38, když běžel stejnou trať. Mezi šedesátiletými byl druhý Pavel Kubíček z Relaxu Dobré Pole za 29:43, šestý doběhl Vladimír Novák z Ladanu Moravská Nová Ves za 37:54 minut. V kategorii nad 65 let byl na šestém místč František Foretník z Krumvíře (35:39). Dva běžci běželi i v kategorii nad 70 let:  2. František Kubíček (Relax Dobré Pole) 31:01 minut, 3. František Kovařík z Břeclavi za 33:07.