Šmejdi opět v akci

BŘECLAV  – Následující řádky vezměte jako varování do budoucna.

Seniorku z Břeclavi telefonicky kontaktovali „šmejdi“ s tím, že měla nehorázné štěstí a stala se výherkyní obrovské slevy na „zázračný“ kloubní preparát. Aby taky nebyl…za „původních“ osm tisíc! A co víc! Ještě k tomu dostane i polštář zdarma! Vše doručeno přímo domů. A další zázrak! Věděli kam balíček poslat, přestože jim adresu seniorka do telefonu neuvedla. No kdo by odolal, tak lákavé nabídce?! Abychom firmě nekřivdili, nebyla to výhra „za všechny prachy“ ale „jen“ za pouhé tři tisíce. Že to výhodná koupě nebyla, seniorce došlo až poté, co za vše dobrovolně zaplatila a převzala zboží i fakturu.

Bohužel ne každé nemorální jednání je protiprávní. Tito „šmejdi“ jsou si toho dobře vědomi a vědí, jak tuto hranici nepřekročit. Proto telefonické nabídky podobného typu odmítejte, nebo lépe, hovor ihned ukončete! Pokud si s prodejcem předem domluvíte schůzku, nejedná se o podomní prodej!

Na linku 156 jsme také přijali zvýšený počet oznámení na prodejce energií. Proto opět apelujeme na obyvatele, aby je nevpouštěli do domu a v žádném případě jim neukazovali SIPO nebo občanský průkaz. Pokud máte zájem o změnu dodavatele energií, navštivte příslušnou pobočku.

L. Rigó

Zdroj: www.mpbv.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Odhalení pomníku pilota J. Broučka

BŘECLAV / ulice U Tržiště, Břeclav a kino Koruna 13. 7. 2024 16:00 – 18:00 …