foto:www.vinarskecentrum.cz

Slovácko a Mikulovsko znají své šampiony

VALTICE – Národní soutěže vín, nejvyšší a největší soutěž vín v České republice, již zná první šampiony.

V úterý 19. srpna odborná porota a vybrala vítěze vín s původem hroznů ve slovácké vinařské podoblasti. Celkem bylo přihlášeno 365 vzorků a vítězem se stalo Svatovavřinecké 2011, pozdní sběr firmy Vinum Moravicum z Bzence. Toto víno se tak stalo šampionem a vítězem kategorie červených suchých a polosuchých vín.

Vítězové jednotlivých kategorií: Bílá vína suchá a polosuchá: Rulandské bílé 2013, pozdní sběr – Stanislav Škrobák. Bílá polosladká: Pálava 2013, výběr z hroznů – Jaroslav Vaďura. Sladká vína: Sauvignon 2012, slámové víno – Vinné sklepy Skalák/Leona Šebestová. Růžová vína a klarety: Cabernet Sauvignon Rose 2013, pozdní sběr- Rodinné vinařství Košut. Červená vína suchá a polosuchá: Svatovavřinecké 2011, pozdní sběr – Vinum Moravicum. Červená vína polosladká: Zweigeltrebe barrique 2011, výběr z bobulí – Vinařství Štěpán Maňák. Sekty: Crémant de Spielberg 2010, pěstitelský sekt – Spielberg CZ.

Do celostátního kola Salonu vín – národní soutěže vín postoupilo ze slovácké vinařské podoblasti 257 vín.
Šampionem na Mikulovsku se stal Ryzlink rýnský 2013, pozdní sběr Miroslava Volaříka, který současně vyhrál kategorii bílých suchých a polosuchých vín s původem hroznů v mikulovské vinařské podoblasti. V kategorii červených suchých a polosuchých vín zvítězil Cabernet Sauvignon 2012, výběr z hroznů firmy Vinné sklepy Valtice.
Vítězové dalších kategorií: Bílá vína polosladká: Cabernet Blanc 2012, výběr z hroznů – Vinné sklepy Valtice. Sladká vína: Ryzlink vlašský 2012, výběr z bobulí – Vinné sklepy Valtice. Růžová vína a klarety: Zweigeltrebe rosé 2013 kabinetní víno – Víno Lípa Mikulov. Červená vína polosladká: Rulandské modré 2011, výběr z bobulí – Gotberg. Jakostní šumivá vína: Louis Girardot brut 2010 – Bohemia Sekt. Nejlepší kolekce: Moravíno Valtice.
Výstava všech soutěžní vín Národní soutěže vín – mikulovské podoblasti proběhne 12. – 14. září v rámci Pálavského vinobraní na zámku v Mikulově.

Nominovaná vína budou spolu s postupujícími z vinařských podoblastí – velkopavlovické, mikulovské a znojemské a vinařské oblasti Čechy soutěžit o postup do finále a titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.

 

 

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …