il.foto

Slovácká získala v projektu sto tisíc korun, koupí vesty, přilby a koloběžky

 BŘECLAV – Břeclavská základní škola uspěla v projektu Společně pro bezpečnost dětí a získala sto tisíc korun.

V rámci projektu Společně pro bezpečnost dětí, organizovaném společností Goodyear Dunlop Tires Czech, bude odměněno deset vítězných škol, které zaregistrovaly návrhy projektů na zvýšení bezpečnosti svých žáků. Tyto školy si rozdělí částku 1.000.000 korun.

Projekt Společně pro bezpečnost dětí, jehož primárním cílem je přispět ke zvýšení bezpečného pohybu žáků ve škole i v jejím okolí, byl vyhlášen v polovině března letošního roku. Za osm týdnů se do něho zapojily školy, které navštěvuje celkem 6 029 žáků. Podmínkou účasti bylo zpracování návrhu projektu včetně přípravy dvouminutového spotu představujícího projekt. O pěti vítězných návrzích bylo rozhodnuto veřejným hlasováním na sociální síti Facebook. Dalších pět vítězů vybrala odborná porota ve složení zástupců společnosti Goodyear a BESIP, hlavního koordinačního subjektu bezpečnosti silničního provozu v ČR, která také převzala nad celou aktivitou záštitu.

Mezi úspěšnými školami byla i ZŠ Slovácká. Cílem školy je využít finance k prevenci úrazů a nehod dětí nejen v blízkosti školy. Škola využije finanční příspěvek k zefektivnění výuky dopravní výchovy a na nákup cyklistických přileb, reflexních vest a koloběžek.

O nás Lidka Pavlovová

Lidka Pavlovová
tel.: 606 181 839 e-mail: pavlovova@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Stalo se v uplynulých dnech

BŘECLAV (11.7.2024) – Jeden z asistentů prevence kriminality si při večerní kontrole centra všiml muže, …