Slavnosti města Mikulova nabízí historii, folklor a hudby

MIKULOV (lk) – Třetí květnový víkend se konají Slavnosti města Mikulova, které určitě stojí za pozornost milovníků historie, folkloru, vína i kvalitní hudby.

Mikulov atraktivní formou návštěvníkům přiblíží svou minulost – v programu se objeví Římané, Židé, Liechtensteinové, Dietrichsteinové i vojáci z doby napoleonské.

Kraj kolem Pálavy má stále velmi silnou folkloristickou tradici, proto se i na těchto slavnostech se představí místní národopisné soubory a dětské cimbálové muziky. Cílem koncepce městských slavností je mimo jiné i motivovat nejmladší generaci a dávat jim prostor pro vystoupení i soutěžení. S hudebním programem se tak zapojí mladí umělci z místních škol a školáci budou soutěžit ve vědomostech. Na nejmenší hosty čeká zábava v zámecké zahradě, kde si můžou zahrát různé hry.
Na náměstí bude v sobotu od rána připravena řemeslná tržnice, degustační přehlídka vín, podávat se budou gastronomické speciality.

Na sobotní odpoledne jsou mimo jiné připraveny koncerty Slávka Janouška s LubošemVondrákem (14.45), Tomáše Kočka & orchestru (16.00), mikulovské rodačky Markéty Poulíčkové se skupinou RockStars (18.30) a Miroslava Žbirky. Na celou akci je vstup volný.

Otočené Změněná velikost Otočené slavnostiměsta mik

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

DEN DĚTÍ NEJEN S LETADLY

VELKÉ PAVLOVICE / Letiště Velké Pavlovice Sobota 25. května 2024, zahájení v 9.00 hodin (akce …