fotka přispěvatel facebook slampoetry sk

Slam Poetry v Piksle

BŘECLAV / Piksla

11. 11. 2017 od 20 hodin

Zveme Vás na první Slam v Pixle, kde o vítězi večera můžete rozhodnout právě vy. V gladiátorském ringu autorské poezie se střetnou:
Honza “Bingo“ Binder (CZ): Pevné texty brněnského barda v sobě obsahují dokonalé opisy „rázovitého“ života v Moravskoslezkém kraji. Absurdita a znechucení tu kontrastují s nekompromisním humorem. Hantec, slovácký slang i netradiční používání jazyka jsou pro jeho básně charakteristické.
Honza Dibitanzl (CZ): 198centimetrový představitel nejvyšší poezie střídá pevné a improvizované texty, přičemž si v obou případech zachovává svou zasněnou poetiku, ostrý kontrast nádhery a hnusu i situační tragikomický humor.
Tomáš Straka (SK): Tvrdé a rytmické básně košického poety se vždy motajíokolo lásky, smrti a politiky. Pevné texty, které přednáší, jsou většinou slova, která se díky slamové formě dostala ze stránek knih na pódium.
Adeladla (CZ): Jedna z nejtalentovanějších slamerek České republiky, vítězka Duo slamu (spolu s Honzou Dibitanzlem) a miláček publika Adeladla předvede svou femininní drsnost i nenostalgickou něhu ve střídání impra a stálých textů. Přesvědčí vás, že ženská poezie nejsou jen básničky pro slečinky!
Mr. Switcher (CZ): Břeclavský rodák a odchovanec Olomoucké Slamové školy Mr. Switcher ve svých slamech kombinuje prvky pevných textů a improvizace, mistrovsky si hraje s rytmem textu, od nesmělých pomalu plynoucích slov až po téměř rapperskou flow plnou refrénujících se pasáží vytvářejících vždy nové a nové významy.

Slam poetry – žánr na pomezí poezie a divadla. Jednotliví soutěžící a jejich texty se perou o přízeň obecenstva. Protože o tom, jestli to byl propadák, nebo zlatý hřeb večera, rozhodujete vy! Slamy mohou být vtipné, kritické, vážné, dramatické, improvizované, prostě jakékoliv. Náhodně vybraná porota potom určí, kdo u ní obstál nejlépe. Zábava a hluboký kulturní zážitek garantovány.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …