Sladké finále! Češi zdolali Rusy a budou hrát o zlato

Velké finále!  Češi zdolali Rusy a hrají  v sobotu  o zlato

Česká reprezentace je opět po roce ve finále Memoriálu Ivana Hlinky, kde vyzvala výběr Kanady! Svěřenci kouče Davida Bruka otočili utkání s Ruskem a po velkém boji ho dotáhli do vítězného konce s těsným výsledkem 2:1. O branky českého týmu se postarali Jan Jeník s Jakubem Laukem.

Branky a asistence: 7. Ďaděňkin (Cybin) – 13. Jeník (Zábranský), 23. Lauko

Střely: 23:30 (9:8, 6:16, 8:6).
Vyloučení: 10:6, navíc Guskov (RUS) 10 min – hrubost. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Američané udolali po prodloužení Finsko a končí pátí

V Břeclavi – V souboji o umístění se potkaly týmy USA a Finska. V první a druhé třetině vstřelila mužstva vždy po jedné brance. V závěrečném dějství už se ale prosadili pouze Američané, kteří tak na letošním memoriálu obsadí páté místo.Finsko : USA 3:4 pp

V Bratislavě  Kanaďané přetlačili Švédsko, ve finále se utkají s Čechy

Ve druhém semifinále se utkaly týmy Švédska a Kanady. Fanoušci v hale rozhodně nemuseli litovat cesty, jelikož se od začátku utkání hrála urputně vyrovnaná bitva. Hokejisté Tre Kronor inkasovali gól ve druhé třetině, když se prosadil kanadský forvard Akil Thomas. Skandinávci vyrovnali pouhé dvě vteřiny před koncem prostředního dějství zásluhou Gustafssona. Zápas se nadobro zlomil ve třetím části, kdy se Kanaďané prosadili hned třikrát, a zajistili si tak vstupenku do celkového finále turnaje.  Švédsko : Kanada 1:4 ( 0:0, 1:1, 0:3)

Švýcaři vybojovali v závěru turnaje výhru, Slováci končí poslední

Bratislava – Ke svému závěrečnému duelu na Memoriálu Ivana Hlinky 2017 vyjeli hokejisté Švýcarska a Slovenka, kteří svedli tuhý boj o sedmou příčku v celkové tabulce turnaje. Domácí vykročili pravou nohou, jelikož ve třetí minutě zvedl ze sedadel místní fanoušky Oliver Okuliar. Hokejisté helvétského kříže se však postupem času zlepšovali, až se jim podařilo dokonat obrat. Slováci už nevyrovnali, a tak obsadí poslední pozici. Švýcarsko naopak končí na sedmé.  Švýcarsko : Slovensko 2 : 1