Sklepy budou otevřené, husy napečené … Přehled gastronomických akcí o víkendu

Svěcení vína v Mikulově

Tradiční akce se uskuteční v Gajdošově sále mikulovského zámku v pátek 14. listopadu od 16 hodin. Slavnostní obřad svěcení vína provede probošt kolegiátní kapituly v Mikulově Pavel Pacner. Součástí programu bude i degustace Svatomartinských vín formou degustačních žetonů a svatomartinská kachna s knedlíkem a zelím.

 

Oslava Svatomartinských vín a husí v Hustopečích

V sobotu 15. 11. si udělejte cestu do Hustopečí a navštivte oslavu Svatomartinských vín a husí s řemeslným jarmarkem. Ve velkém stanu na náměstí ochutnáte Svatomartinská vína a husy v doprovodu cimbálové muziky. Z oken radnice zazní pak v 11.11 hodin slavnostní fanfáry a přijede sv. Martin na bílém koni.

 

Svatomartinské otevřené sklepy ve V. Pavlovicích

Tradiční Svatomartinské otevřené sklepy pro vás pořádají velkopavlovičtí vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic v sobotu 15. listopadu. Začátek je v 11 hodin. Čekají na vás Svatomartinská vína, svatomartinská husa, zabíjačkové speciality a večerní beseda u cimbálu.

 

Svatomartinský den otevřených sklepů

Vinaři z Rakvic srdečně zvou všechny příznivce a milovníky vína do vinařské obce Rakvice na Svatomartinský den otevřených sklepů.Přijďte v sobotu 15. listopadu od 11 do 19 hodin ochutnat mladá vína a strávit příjemný podzimní den s místními vinaři.

 

Svěcení vína ve Valticích

V sobotu 15. listopadu se od 15 do 22 hodin bude ve víceúčelové hale vinařské školy na Střelecké ulici konat ochutnávka mladých vín z Valtic a blízkého okolí, chybět nebude občerstvení ani cimbálová muzika.

 

Valtické Svatomartinské slavnosti & Husí hody

Přijďte si v sobotu 15. listopadu dát svatomartinskou husu a víno v unikátním labyrintu historických vinných sklepů. Chybět nebude ani cimbálová muzika. Aktuální program na www.valtickepodzemi.cz

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …