il.foto:old.skaterock.cz

Skatepark Na Valtické se dočká obnovy

BŘECLAV (ewi) – Téměř tři roky je již uzavřený skatepark Na Valtické v břeclavské části Poštorná. A to z důvodu havarijního stavu povrchů i samotných šesti prvků.

Břeclavské radnici se podařilo získat grantový příspěvek od společnosti MND, která na obnovu prvků poskytla městu 450 tisíc korun. „Tyto peníze použijeme na vybudování prvních tří prvků. Další více než milion korun pak půjde na obnovu povrchů a oplocení areálu a mobiliář. Firma převzala staveniště v srpnu, nejpozději do poloviny října má být hotovo,“ prozradil místostarosta Jaroslav Parolek s tím, že město bude usilovat o dotaci i příští rok, aby se doplnily  i zbývající tři prvky.

V první fázi se tak mohou milovníci skateboardingu, bmx kol a in-line bruslí těšit na Rádius s výškou 1,7 metru, šířkou 5,5 metru a délkou 4,3 metru. Chybět nebude ani kombinovaná překážka s lomenou i rovnou bednou, railem a odjezdy do strany a Bank Conner s výškou zábradlí 1,5 metru, šířkou 5,2 metru a délkou 5,2 metru.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …