Součástí Skalických dní bude i historický průvod. Foto: www.skalickedni.sk

Skalické dny nabídnou pestrou zábavu pro celou rodinu

SKALICA – Pokud chcete poznat nedaleké královské město Skalica a zároveň si vychutnat bohatý kulturní program, vydejte se k našim sousedům o víkendu 19. – 21. září, kdy se konají tradiční Skalické dny.

Tato akce se každoročně těší velkému zájmu návštěvníků. Tu správnou atmosféru spoluvytváří dobový jarmark a příjemný program.

Skalické dny už tradičně začínají v pátek v 10 hodin dopoledne. během celého dne je pro návštěvníky připraven bohatý program. Mimo jiné můžete navštívit vystoupení pěveckých sborů Urban, Skaličan senioři a skupin Silvestring, Taxis a Zich Revival. na závěr je připravený ohňostroj, který začne ve 21.45.

Během sobotního programu si na své přijde doslova každý. Program se bude odehrávat na čtyřech scénách. Dopoledne bude Velká scéna věnovaná dechovým hudbám. Tradicí Skalických dní je projev primátora města spojený s historickým průvodem a odevzdáváním královských listin. Večer sena Velké scéně představí skupiny Kamelot, Hex a No Name. Sobota bude patřit i těm nejmenším, na Dětské scéně vystoupí Taxis, Dady, Fíha Tralala a děti se mohou těšit i na divadelní představení Pejsek a kočička. Fun scéna bude patřit moderní hudbě, o kterou se postarají interpreti jako TNT, Boom, Energia, Paulie Garand, Marpo a Rytmus. Pre milovníky folkloru je na Lidové scéně připravená lidová hudba Pláňava.

Neděle ožije už od rána jarmareční atmosférou. Na Velké scéně začne program odevzdáním dožínkových věnců. O hlavní hudební zážitek se postarají známí zpěváci Dalibor Janda a Václav Neckář. Závěr neděle bude patřit průvodcům, kteří během letní turistické sezony pracovali v památkách města a představovali návštěvníkům bohatou historii Skalice. Dětská scéna v neděli nabídne vystoupení skupiny Fíha Tralala, Taxis, Dagmar Patrasové a divadelní představení Princezna s dlouhým nosem a Karneval. Také v neděli bude Lidová scéna patřit skupině Pláňava.

Během Skalických dní je připravený také bohatý doprovodný program. Můžete se těšit na 13 zpřístupněných památek, dětský koutek ve Františkánské zahradě, exhibici BMX jezdců. Také si můžete prohlédnout výstavu Klubu skalických výtvarníků v Galérii u

Františkánů. Záhorské muzeum připravilo Dny otevřených dveří. Skalické dny obohatí i studenti střední školy, kteří připravili v kulturním domě vystoupení Vitajte na Záhorí, alebo prečo je Záhorie pupkom sveta.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Muzejní noc na Pohansku

25. 5. 2024 Přijďte s námi procestovat historii! Letošní muzejní noc se odehraje na zámečku …