Sezóna koncertů U Kapra letos zahajuje brzy.

Břeclav – Prázdninové koncerty v podzámčí U Kapra se staly vítaným a potom i oblíbeným zpestřením prázdninových večerů. Prázdniny sice jsou už skoro na dohled, ale přece jenom, je duben.

Jak nás informoval Petr Vlasák: „Letos zahajujeme sezonu koncertní i zahrádkovou poměrně s předstihem, protože se nám naskytla možnost pozvat vás na krásný koncert. Po dvou letech do Břeclavi zavítá australský písničkář Pete Uhlenbruch se svým jednočlenným projektem Owls of the Swamp. Stejně jako kdysi v synagoze zahraje i u Kapra spolu s fantastickým kytaristou Honzou Žambochem. Ten už si ale tentokrát k sobě vezme i svou kapelu Žamboši, která hrála u Kapra předloni.“

Pete představí v Břeclavi své nové album Atlas, na kterém mu hostuje například Marktéta Irglová nebo islandští písničkáři a hudebně se na něm posouvá k folk-elektronice. Žamboši zase přivezou své již třetí album s názvem Pól nedostupnosti, které úspěšně zaplatili crowdfoundingem. Koupit by se mělo dát po koncertě i Honzovo album Guitars & Forrests, které nahrával v průběhu roku v lesích po celé republice.

Koncert pro všechny kytarové fajnšmekry začne kolem 19.30 hodin. Vstupné bude tradičně dobrovolné.

O nás PhDr. Milan Blažek

Profilový obrázek
blazek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Koncertní cyklus Henckeovy barokní varhany

VALTICE / Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, nám. Svobody 22. 6. 2024 / 17:00 1. …