il.foto: armsport.7x.cz

Šestnáctý titul pro Rostislava Svačinu a medailové žně pro podivínské pákaře

ŽIDLOCHOVICE (rs) – V sobotu 14. června se uskutečnilo v pořadí již 19. mistrovství České republiky v armwrestlingu, které hostily Židlochovice.

Vrchol právě skončené sezony doznal oproti předchozím ročníkům několika změn, z nichž nejzásadnější byla ta, že byly vytvořeny nové kategorie pro nováčky a současně byly rozděleny kategorie juniorů do 18 let a do 21 let.
Podivínští závodníci nastoupili v tradičně silné sestavě a v konkurenci nejlepších pákařů z celé ČR se výrazně prosadili. Jako první do bojů o příčky nejvyšší zasáhly juniorky, které potvrdily své výsadní postavení ve svých kategoriích a nastartovaly medailové žně pro podivínský oddíl. V kategorii do 60 kg získala Michaela Jandová druhá místa na levou i pravou ruku a stejného umístění dosáhla i mezi ženami. V kategorii nad 60 kg získaly tituly mistryň ČR a druhá místa Darina Kupková a Věra Mikulicová, když si prohodily pořadí na levou a pravou ruku. Věra Mikulicová pak ještě přidala 2. a 3. místo z kategorie žen. V juniorské kategorii chlapců do 65 kg obsadil Michal Zapletal ml. nepopulární bramborovou medaili, ale vše si vynahradil v mužské nováčkovské kategorii do 65 kg, ve které získal první místo pravou rukou a tím titul mistra republiky. Ve starších juniorech do 21 let vybojoval stříbrnou medaili David Lupač.

Poté přišli na řadu senioři a pokračovali v nastoleném trendu, když opět atakovali příčky nejvyšší. Mezi ženami do 60 kg nenašla přemožitelku Dana Surá a získala dva tituly mistryně ČR. V nejlehčí mužské kategorii do 65 kg nastoupil Lukáš Dorazil a potvrdil svou vzrůstající formu, když i on ukořistil oba tituly mistra ČR pro levou i pravou ruku. V kategorii do 85 kg měl podivínský oddíl dva zástupce v podobě Pavla Stejskala a Jana Brabce, prvně jmenovaný vybojoval dvakrát 2. místo a jeho kolega dvě 4. místa. V kategorii do 95 kg se představil Rostislav Svačina ml., který i letos potvrdil svou suverenitu a zvítězil svou silnější pravou rukou. Získal tak neuvěřitelný šestnáctý titul mistra ČR ve své kariéře. Levou rukou pak přidal ještě druhé místo. V královské kategorii nad 95 kg nastoupil další z bratří Svačinových Radek. Ten se svou tělesnou hmotností řadí na samé dno této kategorie, normou je váha okolo 130 kg a jeden soutěžící vážil dokonce 200 kg, přesto se dokázal v silné konkurenci prosadit a vybojoval 4. a 3. místo na levou a pravou ruku. Medailovou sbírku Podivínských uzavřel v kategorii masters do 90 kg trenér Rostislav Svačina st. ziskem dvou stříbrných medailí.

Podivínští pákaři se ziskem 8 zlatých, 12 stříbrných a 3 bronzových medailí umístili v celkovém hodnocení klubů na druhém místě.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …