Pondělí , 15 Červenec 2024
Foto:Miloš Rufer, jr.

Seriál Krajem vína 2014 měl rekordní návštěvnost

BŘECLAVSKO (juh) –  Cykloturistický seriál Krajem vína, který každoročně na Moravských vinařských stezkách pořádá Nadace Partnerství, přilákal v roce 2014 rekordní počet účastníků. Od dubna do září aktivně poznávalo krásy jižní Moravy přes 6.000 fanoušků cyklistiky.

„Každoročně zaznamenáváme nárůst v účasti na našich akcích. To nás samozřejmě nejen těší, ale bereme to i jako závazek do příštích let,“ uvedla koordinátorka Moravských vinařských stezek Eva Kvapilová. Moravské vinařské stezky se už od roku 1999 snaží nejen rozvíjet cykloturistiku na jižní Moravě, ale zároveň dopomáhají k zachování kulturního dědictví, jímž vinařství na Moravě bezesporu je.

„V uplynulém roce se konalo na stezkách v rámci seriálu Krajem vína 15 cyklovýletů, na nichž mohli zdatní cyklisté i rodiny s dětmi poznávat vinorodou jižní Moravu ze sedla kola. Většinou jsme připravili několik různě náročných tras, na nichž na cyklisty čekaly zastávky u vinařů ve sklepních uličkách i u místních zajímavostí,“ uvedla dále Eva Kvapilová.

Mezi nejúspěšnější cyklovýlety se zařadilo květnové Otevírání lichtenštejnských stezek v Břeclavi s 1.200 účastníky, znojemský Tour de burčák, který navštívilo 750 výletníků nebo zakončení sezony na Uherskohradišťsku, kde se jich na akci Na kole vinohrady sešlo 850.

Koordinátorka projektu dále dodává: „Stejně jako každý rok, i v roce 2014 mohli všichni účastníci našich akcí soutěžit o hodnotné ceny, z nichž hlavní cenou bylo kolo v hodnotě 20.000 Kč, které do soutěže věnoval hlavní partner seriálu Krajem vína – Česká spořitelna.“

Také v roce 2015 se milovníci cyklistiky můžou těšit na pokračování seriálu Krajem vína a už teď si do kalendářů poznačit data jednotlivých putování:

25. 4. Na kole vinohrady Uherskohradšťska

2. 5. Otevírání Lichtenštejnských stezek v Břeclavi

16. 5. Májové putování okolím Modrých Hor s Českým rozhlasem Brno

6. 6.  Putování po vinařských stezkách Strážnicka

6. 6.  Kraj kvetoucí révy (V. Němčice)

27. 6. Expedice krajem André (Hustopeče)

4. 7. Velkomoravské stezky na Podluží

18. 7. Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska

5. 9. Putování za burčákem po Modrých Horách

19. 9. Tour de burčák na Znojemsku

3. 10. Uzavírání Lichtenštejnských stezek v Břeclavi

10. 10. Na kole vinohrady Uherskohradišťska

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …