Sedmnáctka MSK Břeclav byla na jaře konkurenceschopnější

BŘECLAV – Hráčským kolektivem, jehož výsledky byly v závěru sezony 2013/14 hodně slibné, jsou fotbalisté MSK Břeclav kategorie U17. Svěřenci trenéra Michala Škrabka obsadili v Moravskoslezské dorostenecké lize U17, nejvyšší soutěži v ČR, patnácté místo. Stojí za zmínku, že v silné konkurenci  získali v posledních pěti jarních kolech dvě výhry a dvě remízy.

 Jak byste porovnal výsledky sedmnáctky na podzim a na jaře?

Obě části měly obdobný průběh. Špatný vstup do soutěže a postupné zlepšování, jakoby mužstvo vždy potřebovalo čas k tomu, aby se dostalo do soutěžního tempa. Určitě to zavinila i slabší kvalita přípravy. Zejména v zimě jsem byl hodně rozladěný, nepodařilo se nám odehrát ani jeden kvalitní přípravný zápas.

 Co se v mužstvu změnilo?

Největší posun vidím v mentální stránce. Hráči začali nad sebou i týmem přemýšlet, vyčnívající individuality pochopily, že jde o týmovou hru, a ti, co byli pozadu, přidali na práci pro kolektiv. To se projevilo na hřišti. Na podzim jsme od soupeřů z čela tabulky dostávali brankové příděly, na jaře jsme i při porážkách odcházeli ze hřiště se ctí.

 Co se podařilo a co ne?

Nepodařilo se mužstvo v zimě doplnit, hráli jsme se stejným úzkým kádrem, který se mnohdy cítil být nepostradatelný, a to nebylo zrovna motivující. V těžkých chvílích jsme používali k doplnění hráče z U16, u nich to ale vedlo zase k přetěžování. Velmi zklamán jsem byl po prohře 1:2 ve Vyškově a po nepovedeném duelu v Hodoníně (0:1). Pozitivní bylo přenesení nacvičených herních situací z tréninku do zápasů, už to nebyla hra na náhodu, dalo se na ni dívat. Podařil se výsledkově závěr soutěže  – výhra 5:2 s Kroměříží, remíza 2:2 na hřišti lídra MSDL v Jihlavě, výhra 2:1 ve Znojmě, těsná porážka 1:2 s Třincem a remíza 1:1 po dobrém výkonu na Zbrojovce.

 Jaké bylo propojení sedmnáctky s kategoriemi U19 a U16?

Propojení se šestnáctkou bylo pro nás klíčové, klukům i jejich trenérům patří dík za to, že nám hodně pomohli. Zároveň to ale hráče U16 posunulo o krok výše. Nejvíce nám pomohli Kurdík, Sedláček, Poláček, Krevňák, Kocián a Cinádr. Osobně bych vyzvedl Marka Cinádra, který je malý vzrůstem, ale velký výkony, maximálně spolehlivý. S devatenáctkou jsme kromě dvou kol moc propojeni nebyli, naše pomoc ale ani nebyla vyžadována.

 Zkusme se probrat jednotlivými formacemi. Začněme u brankářů…

Josef Šurkala a Vojtěch Bíza se pravidelně v brance střídali, zhruba se stejnými výsledky. U Bízy bych vyzvedl větší napojení na tým, u Šurkaly zkušenosti. Oba mají co zlepšovat.

 Jak vypadali obránci?

Na obraně jsme hodně zapracovali. Nejlépe fungovalo složení Fungáč, Kacr, Kurdík, Cinádr, v případě nouze splnil svou úlohu ve středu obrany Tomáš Trčka. Viktor Kacr se vypracoval do role tahouna a kapitána, pro mě byl obráncem roku. V obraně s objevili ještě Blažek, Kocourek a Sedláček s Kociánem z U16.

 Důležité pro celkový obraz hry jsou výkony záložní řady a střelba útočníků…

Osvědčila se spolupráce středních záložníků Richarda Tichého a Kamila Redka, kteří byli srdcem týmu. Oba naplnili mé představy. Na krajích zálohy se vystřídali Florus, Kocourek, Trčka a Radkovič, kteří se kromě Trčky objevovali střídavě i na hrotu útoku společně s Tihelkou. Libor Radkovič a Michal Florus byli naší největší útočnou zbraní, nejvýraznější výkonnostní pokrok udělal Ondřej Kocourek. Za nejlepšího záložníka bych označil Tichého. Vyzkoušeli jsme ještě dalších sedm hráčů z naší U16, kteří nyní přecházejí o kategorii výše.

 Statistické údaje ukazují na lepší bilanci na jaře. Čím to?

Vstřelili jsme o pět branek více než na podzim a kdyby Florus a Kocourek proměňovali své vyložené šance, mohli jsme na tom být lépe i v konečné tabulce. Výrazně se zlepšila hra obrany, která na podzim inkasovala 72 branek, na jaře jen 40. Mužstvo se stalo vyzrálejším a konkurenceschopnějším, což ocenili i trenéři našich soupeřů, které jsme často překvapili svým změněným herním projevem.

 Zkusme najít nejlepší střelce a nahrávače.

Žádný vyložený střelec, který by dal deset a více branek, v týmu nebyl. Mohl jím být Florus, který má neuvěřitelný tah na branku. O devatenáct jarních branek se podělilo více hráčů. Nejčastějšími autory gólových přihrávek byli Radkovič, Trčka a Tichý.

 Jak bude vypadat kádr nové sedmnáctky MSK?

Tím, že jsme nedostali statut SCM, dochází ke změnám, které se teprve upřesňují. Není jasné, zda se bude dodržovat linie ročníků, nebo zda bude možné týmy kombinovat. Ročníky 96 a 97 budou hrát Moravskoslezskou ligu staršího dorostu U19, ročník 98 jako béčko MSK pod mým vedením Moravskoslezskou divizi staršího dorostu, ročník 99 MSDD mladšího dorostu. S přípravou jsme začali 8. července, soutěže odstartují 17. srpna.

11d

Trenér Michal Škrabko povede od sezony 2014/15 starší dorost MSK Břeclav B (ročníky 1998) v moravskoslezské divizi.      Text a Foto: Jaroslav Hýbner

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …