Josef Dufek přebral ocenění pro šampiona Mikulovských vinných trhů 2014.

Šampionem Mikulovských vinných trhů je víno ze Svatobořic–Mistřína

Mikulov – Titul šampiona VI. mikulovských vinných trhů 2014 patří vínu Rulandské bílé 2012, výběr z hroznů, z vinařství Josefa Dufka ze Svatobořic–Mistřína.

Diplom podepsaný prezidentem republiky Milošem Zemanem a pohár převzal vinař osobně v sobotu 3. května v areálu hotelu Zámeček, kde se vinné trhy tradičně konaly.

Vinařská slavnost díky prezidentské záštitě získává na prestiži. Do Mikulova sice osobně hlava státu nepřijela, ale nejlepší vína ochutnal mimo jiné premiér Bohuslav Sobotka či celá řada hostů a osobností z kulturního i společenského života. A s nimi stovky návštěvníků, kteří i přes nepřízeň počasí na vinařskou slavnost zavítaly.

„Letošní rok byl výjimečný. Hodnoticí komise, v níž zasedalo pod vedením Jakuba Šebesty celkem devadesát sklepmistrů a majitelů vinařských firem z celé České republiky, hodnotila rekordních osm set třicet vzorků,“ řekl ředitel vinných trhů Josef Ševčík.

Vrcholem odpoledního programu byla soutěž Mistrovství České republiky v natažení koštýře vínem ze sudu na čas. Dvoulitrový koštýř nejrychleji natáhl Dušan Bábíček ze Sedlece, když v čase 5,35 sekund pokořil dvě desítky soutěžících.

(js)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Slavnosti města Mikulov

MIKULOV Od 17. do 19. května se můžete zastavit na Náměstí a další lokality za …