Salašníci pomáhají útulkům

Lednice (Wuns) – Tuto sobotu se sešli na společnou procházku milovníci plemene Bernský salašnický pes. Scházejí se již od jara 2013 na různých místech Břeclavska.

Tato setkání svedla dohromady partu lidí, která již od prvního setkání pomáhá pejskům, kteří neměli tolik štěstí a bud nemají své rodiny, nebo mají, ale potřebují pomoc.

První dva roky pořádala organizátorka finanční sbírky a aukce na podporu neziskové organizace BSP v nouzi, která působí celorepublikově, ale od loňského roku se účastníci setkání domluvili, že budou podporovat místní útulky a pomůžou chlupáčům v okolí. Tak se stalo i tuto sobotu, kdy se sraz konal již po desáté. Pánící i hafani se prošli podzimním lesem od kolonády Tří Grácií ke kapli sv. Huberta. Protože je toto plemeno nekonfliktní a přátelské, přidávají se k salaším i plemena jiná, a tak je početná smečka někdy hezky pestrá.

Na tomto podzimním srazu bylo skore páníci versus pejsci krásně vyrovnáno. Sešlo se 27 dospělých se 6 dětmi a 33 chlupáčů. Na pomoc útulkům pak společně všichni přispěli především materiálně a výsledek je natolik úspěšný, že může být rozdělena do 2 útulků a jedné neziskové organizace, která zachraňuje psy a kočky.

foto: Eva Štipčáková

sraz6

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Nákup, hledaný a jízda

BŘECLAV (11.6.2024) – Po delší odmlce něco krátkého. Strážníky požádala o pomoc žena, které byly …