Souboj o první místo v kategorii 2. stupeň ZŠ. Gymnázium Břeclav (vpravo) versus Gymnázium Velké Pavlovice. V popředí nejlepší hráči obou týmů Matěj Ciprys (vpravo) a Dominik Rolíšek. Foto: David Ciprys

Šachistům kralovali gymnazisté z Břeclavi a školáci z Lanžhota

BŘECLAV (dc) – Gymnazisté z Břeclavi a školáci z Masarykovy ZŠ Lanžhot se v tvrdé konkurenci 116 mladých šachistů ze 27 týmů stali v břeclavském Domě školství vítězi okresního kola Přeboru škol v šachu.

Břeclavští gymnazisté jsou na vítězství zvyklí, ale aby v kategorii středoškoláků obsadili všechna tři medailová místa, to se stalo vůbec poprvé. Teprve čtvrté místo zbylo na Gymnázium Hustopeče. Hlavními oporami vítězů byli Zdeněk Pardík (šest výher ze šesti zápasů a Matěj Kurtin (5,5/6).

I ve společné kategorii nižších gymnázií a druhých stupňů základních škol odstartovalo nejlépe Gymnázium Břeclav. Přes dvě remízy 2:2 se stříbrnými a bronzovými medailisty Gymnáziem Velké Pavlovice a ZŠ Velké Němčice dotáhli Břeclaváci turnaj do přesvědčivého vítězství. Oporami byli Matěj Ciprys (vyhrál všech sedm zápasů) a Milan Večeřa (6/7). Smůlu měli gymnazisté z Mikulova a žáci ze ZŠ Drnholec, kteří přišli o medaile až v posledním kole. V týmu Mikulova hrál druhý nejúspěšnější hráč soutěže Lubor Čech (6,5/7).

V nejmladší kategorii 1. stupeň ZŠ se hned od začátku rozpoutal boj mezi Masarykovou ZŠ Lanžhot a ZŠ Kobylí. Po remíze 2:2 rozhodly výsledky proti ostatním týmům a ty měli o chloupek lepší borci z Lanžhota. Naprosto skvělé bylo třetí místo pro Lanžhot B. Vítězové se opírali především o Veru Chauvin (čtyři body z pěti zápasů) a Matěje Černického (4,5/5). Ve stříbrném týmu ZŠ Kobylí vyhrál všech pět zápasů Jakub Studýnka a stal se nejlepším hráčem soutěže.

Krajské kolo proběhne v lednu opět v Domě školství v Břeclavi a všichni zájemci o šachovou hru si mohou zatrénovat už v sobotu 13. prosince na 37. ročníku Vánočního turnaje pro děti od pěti do 15 let.