S Valkýrami to byl boj, nakonec vítězný

HC Lvi Břeclav : WHC Valkyries Brno  4:3 (0:0, 1:2, 3:1)

Sestava Lvice: Gregorová (Kocmanová) – Bartalová, Zálešáková, Duroňová, Zoubková – Búliková, Prokešová, Hrdinová, Koníčková, Sadílková, Prokopová, Bartoňková, Pospíšilová

Sestava Valkyries: Havránková (Šmídová) – Vojtěchová, M. Lenertová, Nezpěváková, Lišková – Kurtaničová, Z. Lenertová, Vodičková, Střížová, Benešová, Janáčková, Mičínová, Lasáková

Branky: 22. Sadílková (Bartalová, Duroňová), 45. Prokešová (Koníčková), 49. Sadílková (Koníčková),53. Prokopová (Zoubková) – 26. Kurtaničová, 29. Lišková (Benešová), 59. Kurtaničová

Vyloučení: 4:6 (z toho hosté 1 x 2 + 10)   Využití : 2:0   Oslabení: 0:0   Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3

Poslední domácí zápas břeclavských Lvic v roce 2019 se odehrál opět na domácím stadionu. Hokejistky po vynikajícím výkonu proti Vsetínu měly proti sobě nepříjemného soupeře WHC Valkyries Brno.

Proti tomuto soupeři se nám již tradičně nedaří a ani tento zápas nebyl výjimečný. Pokud vezmeme v úvahu poměru střel po jednotlivých třetinách ( 15:5, 19:7, 18:4) tak je vidět že Lvice měli na ledě drtivou převahu, kterou ovšem nedokázaly proměnit. V první třetině branka nepadla žádná a ylo slyšet pouze jedno cinknutí tyče.

Na začátku druhé třetiny Lvice dohrávaly přesilovou hru a konečně se skóre utkání změnilo ve prospěch břeclavských hráček. Prosadila se S. Sadílková Břeclavská brankářka L. Gregorová v tomto utkání mnoho práce neměla. Hostující hráčky se soustředily pouze na bránění ve vlastní třetině a rychlé proti útoky. A v druhé třetině udeřily hned dvakrát, když se hráčky soupeře dostaly do samostatných úniků a břeclavské brankářce nedaly téměř šanci zareagovat.

Do třetí třetiny tak Lvice kráčely  s jednobrankovým mankem.  Více než hokejovým umem, ale spíše Lví silou se břeclavankám povedlo skóre otočit.  Na brankovišti se nejprve prosadila S. Prokešová,S. Sadílková a nakonec i K. Prokopová. V těchto fázích utkání se hostující hráčky mnohdy i tři minuty v kuse bránily ve své obranné třetině. Malá komplikace se objevila až v závěru zápasu, když svůj další samostatný únik hosté opět proměnily. Konec utkání si ovšem již Lvice pohlídaly a s pukem na svých hokejkách zápas dohrály v útočné třetině.

Nyní hokejistky čeká měsíční zápasová pauza.