S Trnavou rozhodly čtyři zlé minuty , ale s M.Budějovicemi to byl propadák

HC LVI Břeclav – HK Gladiators Trnava 4:5 (2:1, 0:3, 2:1)

BŘECLAV (hcb) – Velice pohledný zápas plný branek sice skončil pro Břeclavany těsnou porážkou, přesto osmdesát diváků, jež si i v dešti našli cestu na zimní stadion, nemuselo své cesty litovat.

Lvi po první třetině vedli nad prvoligovým slovenským týmem o gól, jenže na začátku prostředního dějství doplatili na mnohá vyloučení a během čtyř minut prohrávali 2:4. Zlepšeným výkonem ve druhé půlce zápasu ale domácí náskok hostů smazali, když vyrovnávací branku dali v 55. minutě dokonce při vlastním oslabení. Jenže v 56. minutě jim Gladiátoři z Trnavy zasadili rozhodující ránu. Nepomohla ani dvouminutová power play znásobená faulem hostů. Gól visel ve vzduchu, přesto Lvi odešli ze zápasu, v němž měli obrovskou střeleckou převahu, poražení.

Branky a nahrávky: 2. Kučera (Tobola, Svoboda), 5. Buhaj (Nováček, Zháňal), 42. Kučera (Svoboda, Tobola), 56. Buhaj (Nováček) – 3. Lisoň (Achs), 22. Lisoň, 26. Barinka (Poláček), 26. Achs (TS), 56. Baran (Achs, Lisoň).

BŘECLAV: Šurý – Směřička, Miklík, Beneš (A), Svoboda, Dittrich, Höss – Kučera (A), Červenka, Tobola – Buhaj, Nováček, Zháňal (C) – Medřický, Průdek, Blaha – Kacetl, Papp.

HC LVI Břeclav – HC Moravské Budějovice 2005 2:7 (1:1, 1:2, 0:4)

BŘECLAV (hcb) – Nejhorší přípravné utkání odehráli ve čtvrtek večer břeclavští hokejisté.

Po slušné první třetině se postupně vytráceli z ledu a Žihadla dvěma brankami otočila zápas. Lvi nevyužili ani jednu z jedenácti přesilovek, a to ani ty dvojnásobné. Navíc při nich dostali další dvě branky. Ve třetí třetině už se domácí vůbec nedostávali do hry a gólman Foukal musel tahat ještě čtyřikrát puk ze sítě. Konečný výsledek 2:7 mu tak pořádně pokazil narozeniny.

„V první řadě bych se chtěl omluvit fanouškům, že se na tu hrůzu museli dívat. Tak odfláknutý zápas už jsem dlouho neviděl. Mám chuť vyhodit půlku mužstva. Jak je možné, že v úterý hrajeme skvěle a se zdravým respektem s Trnavou a o dva dny později předvedeme s Moravskými Budějovicemi tak otřesný výkon? Hned po zápase jsem na celou kabinu důrazně promluvil, protože takto to dál nejde. Pokud si někdo myslí, že když tu podepíše smlouvu a má něco jistého, tak je na omylu. Nemám problém se s kýmkoliv rozloučit, pokud se takový výkon bude opakovat,!“ nešetřil trenér Michal Konečný své hráče na webu hcbreclav.cz

Generálka na druhou ligu čeká svěřence Konečného a Hamana příští čtvrtek od 18 hodin proti Technice Brno.

Branky a nahrávky: 6. Nováček (Zháňal), 24. Miklík (Kovář) – 17. Gottlieb (Kovalský), 26. Dostál, 36. Pelikán (Vantuch), 48. Matějka (Randa), 51. Dostál (Kesner), 56. Sechovec, 58. Tobola (Latner, Peroutka).

HC LVI Břeclav: Foukal – Směřička, Miklík, Beneš (A), Svoboda, Dittrich, Kovář, (od 31. Höss a Novák) – Kučera (A), Červenka, Tobola, Buhaj, Nováček, Zháňal (C), Medřický, Čápek, Blaha (od 31. Kacetl a Papp).