Rychlé branky přinesly záchranu

Sulko Zábřeh – MSK Břeclav 1:2 (1:2)
ZÁBŘEH (hý) – Důležité vítězství v Zábřehu znamená definitivní záchranu Břeclavi v MSFL.
Vícekrát si fotbaloví trenéři MSK Břeclav stěžovali na slabou střeleckou produktivitu svých svěřenců v zápasech třetí ligy, což jen potvrzuje malý počet vstřelených branek (25) za celou sezonu, což je nejméně ze všech účastníků soutěže. Tentokrát ale mohl být trenér Karel Bečka v Zábřehu spokojený, protože ze tří šancí v prvním poločase dostali Břeclavští míč do sítě domácích hned dvakrát.

O první branku se postaral v 15. minutě Radek Sasín, který vystihl rozehrávku hráčů Zábřehu, vypíchl jim míč a poslal ho za záda brankáře. A když o devět minut později unikl po levém křídle obránce Jan Šilinger a poslal míč před branku, kde si ho domácí obránce srazil do sítě, vypadalo to s MSK hodně nadějně.

„Hrálo se za úmorného vedra a my jsme začali hodně dobře. Po vstřelených brankách jsme se více věnovali bránění výsledku, škoda, že nám v poslední minutě prvního poločasu domácí dali kontaktní gól,“ popisuje trenér Karel Bečka průběh první půle. V té druhé se již hrálo převážně na polovině hostí, ale svou herní převahu nedokázali hráči Sulka vyjádřit dalším úspěchem. „Byli v šancích, ale buď stříleli vedle, nebo jsme jejich šance mařili v zárodku, případně vše vyřešil náš brankář Lukáš Prokop. Ještě v 90. minutě chytil po standardní situaci nebezpečnou hlavičku,“ mohl být spokojený se závěrem zápasu trenér Bečka. Jeho svěřenci vyhráli 2:1, čímž zachránili 3.ligu i pro příští sezonu již kolo před koncem. Vítězství to bylo o to více důležité, že nejvíce sestupem ohrožený celek Žďasu Žďár nad Sázavou byl stejně úspěšný v Prostějově. „V závěrečném kole doma s Prostějovem tak mohu dát ve větší míře příležitost mladým hráčům a Radek Sasín a Jakub Šenk, kteří v Zábřehu dohrávali se zraněními, si mohou po zásluze odpočinout,“ uzavírá radostné hodnocení zápasu trenér.

MSK: Prokop – Šilinger (91. Svoboda), Šenk, Lysoněk, Benetka – Lapeš (86. Novák), Simandl, Paděra, Levčík – Jukl (61. Carvalho), Sasín (90. Tetur).

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …