RUKULÍBÁM ANEB V PRVOREPUBLIKOVÉ DOMÁCNOSTI

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie

Městské muzeum a galerie Břeclav připravilo výstavu s názvem Rukulíbám…aneb v prvorepublikové domácnosti, kterou můžete navštívit v prostorách Galerie v podkroví v Lichtenštejnském domě od 23. března do 3. června 2018.

Doba první republiky, její noblesa a styl je velmi inspirativní, ve většině z nás evokuje obraz elegantních dam, galantních pánů a pestrého kulturně-společenského života. Období po roce 1918 však bylo charakterizováno také velkou debatou o ženských právech a snaze uspět v oblastech, které doposud zůstávaly ženskému světu uzavřeny. Ženy si vydobyly právo volit, studovat, vyučovat, sportovat či řídit automobil. Zkracovaly se sukně i účesy, do kuchyní se pomalu, ale jistě vkrádají nejrůznější zlepšováky a ženským časopisů již nevévodí pouze recepty na knedlík, reklamy na kypřící prášek a nejnovější střihy jarních kabátků, ale také např. články o ženských povoláních.  

 Přijměte naše pozvání na výstavu a přijďte si prohlédnout předměty nejen ze sbírky MMG Břeclav, které na vás dýchnou atmosféru prvorepublikové domácnosti. Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 22. března 2018 v 17:00.

Mgr. Jana Štylárková, kurátorka výstavy

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Do Břeclavi opět míří elita dívčího fotbalu

Stadiony Slovan a Tatran fotbalového klubu FOSFA MSK Břeclav budou o víkendu 22. – 23. …