Rozhovor s kapitánem břeclavských Lvů Markem Pappem

Jak vnímá aktuální pauzu od hokeje, jaké jsou cíle týmu pro sezónu, nebo jestli by zkusil angažmá ve vyšší lize… Redakce A-týmu si na Marka připravila několik otázek, na které, v evidentně dobré náladě, břeclavský kapitán odpovídal.

 

Marek Papp, již druhou sezónu kapitán břeclavských Lvů. V mládežnických letech oblékal dres extraligových klubů, kterými byla například i Kometa Brno.  V roce 2011 se stal nejmladším hráčem břeclavského A-týmu a celé skupiny střed druhé ligy, ve které tehdejší mužstvo od Dyje nastupovalo.

 „Sedmnáctiletý Marek Papp je příslibem břeclavského hokeje do příštích let“. Napsal před 9-ti lety redaktor Daneš do místních novin. Jeho hokejovou kariéru ovlivnilo také vážné zranění, i přes to, je dnes číslo 88 prvním obráncem a kapitánem šatny břeclavského seniorského týmu.

Pozici kapitána jsi „obhájil“ již druhou sezónu po sobě, spoluhráči ti v šatně nejspíše věří?

Před loňskou sezonou mě Filip Hrbatý oslovil s návrhem na převzetí kapitánského céčka po Dorisovi (Marek Dora, pozn. red.). Řekl jsem mu, že pokud s tím bude zbytek kabiny souhlasit, tak tu roli vezmu.

Co se týká důvěry kabiny, tak to je asi otázka přímo na ostatní kluky nebo na trenéra, nicméně si myslím, že když je potřeba a něco v kabině nebo na střídačce řeknu, tak to ostatní kluci respektují. Ale není to důvěra jen vůči mně, všichni navzájem se respektujeme a kdokoli má nějaký svůj názor nebo poznatek k zápasu či tréninku, může ho bez problémů před kabinou říct.

K mužstvu, při zápasech, často mluvíš, ať už je to přímo na střídačce, nebo mezi třetinami v šatně. Připravuješ si, co řekneš, nebo to je spontánní?

Určitě je to spontánní a odvíjí se to od průběhu zápasu a také na základě určitých emocí, protože (i když někdy až moc) zápas prožívám a chci abychom vždy předvedli co možná nejlepší výkon. Snažím se tím tým nějak nakopnou a povzbudit, i když někdy padají i trochu ostřejší slova, ale to k tomu patří.

 

 V minulé sezóně si se stal nejproduktivnějším obráncem týmu, čemu tento úspěch přikládáš?

Abych byl upřímný celkem mě to samotného překvapilo, že se mi podařilo posbírat nějaké body. Ale žádný konkrétní důvod bych v tom asi nehledal. Bude to znít jako otřelá fráze, ale velkou zásluhu na tom mají spoluhráči, kteří mi buď dobře přihráli nebo naopak dali gól po mé nahrávce.

 

Právě minulá sezóna a účast v play-off, která se podařila po dvouleté pauze, znamenala veliký úspěch. Letos se týmu daří ještě více. Před přerušením sezóny se můžete pochlubit 3. místem tabulky.

I přes některé výkyvy v loňské sezoně, které jsou ale nedílnou součástí jejího průběhu, se nám podařilo dostat opět po 2 letech do play-off, kde jsme, troufám si říci, hráli vyrovnanou sérii s pozdějšími vítězi z Velkého Meziříčí. Především první zápas, kde jsme soupeře měli, jak se říká „na lopatě“, stál za to a divákům se musel líbit. Jen mě trošku mrzí, že jsme podobný výkon s lepším závěrem nepředvedli před domácími fanoušky a nevyválčili si rozhodující třetí zápas.

Co se týká začátku letošní sezóny, tak se nám podařilo doplnit tým o kluky, kteří měli krátkou pauzu od hokeje a letos se rozhodli vrátit k hokeji a znovu obout brusle. Tím se nám dal dohromady ještě více konkurenceschopný tým s dostatečným počtem hráčů. Nedělá nám problém nastoupit do zápasu na 4 vyrovnané útoky a je dostatek sil po celých 60 minut zápasu, kde každá lajna umí soupeře potrápit a vstřelit branku.

 

Před nedávnou dobou se sezóna všech hokejových týmů v ČR pozastavila, jak to vnímáš ty osobně?

Je to těžká situace, se kterou se asi budeme muset všichni nějak smířit a doufat, že se vrátí do normálu, a to co v nejkratší době. Jen mě osobně přijdou některé rozhodnutí zvláštní, nicméně nejsem tu od toho abych někoho soudil, a snad ti lidé, kteří o tom rozhodují vědí, co dělají.

Jaké máte letos v týmu nastavené cíle? A myslíš si, že je reálné je splnit?

Tak dávat si před sezonou nereálné cíle by bylo asi nesmyslné… Ne teď vážně… samozřejmě je cílem play off, to je bez debat. Letos bychom také chtěli zabojovat o vyšší příčky v tabulce po základní části a zajistit si tím pádem výhodu domácího prostředí pro úvodní zápas play off.

Poslední sezóny hraješ za Břeclav, kde si také s hokejem začínal, plánoval jsi v nedávné době, že by si změnil dres, například za angažmá ve vyšší lize?

Tak nad tím jsem vůbec nepřemýšlel. Hokej mám rád a dokud budu moct, chtěl bych v něm pokračovat, a to samozřejmě v Břeclavi. Vyšší soutěž už nějaký ten čas nepřipadá v úvahu, jak z pracovních a předtím studijních povinností, tak i z těch výkonnostních. Přece jen, i když chceme vyhrávat a předvádět pěkný hokej pro naše fanoušky, už je to pro nás „jen“ zábava a děláme to z lásky k hokeji a taky abychom se zpotili (směje se břeclavský kapitán – pozn. „redakce“).

Možná trochu netradiční otázka, ale jak dlouho ještě plánuješ zůstat u hokeje?

Jak jsem řekl v předchozí odpovědi, dokud budu moct chci hokej hrát, takže o nějakém konci zatím nepřemýšlím, zatím se nepovažuji za nějakého veterána

Také nevylučuji možnost u hokeje zůstat i po ukončení své aktivní činnosti.

Samozřejmě do budoucna bude záležet na mnoha dalších faktorech, jako rodina, práce apod. Ale zatím to jde všechno stíhat.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů.

Taky děkuji a přeji všem pevné nervy v této nelehké době a doufám, že se všichni brzy sejdeme na ledě!

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …