il.foto: msk břeclav

Rozhodly vydařené brejky domácích

SK Uničov – Městský sportovní klub Břeclav 3:1 (1:0)

UNIČOV (hý) – V 10. kole Moravskoslezské fotbalové ligy hráli Břeclavané v Uničově a odvezli si porážku 1:3.

Zlomový bod zápasu nastal v 17. minutě. „Kopali jsme rohový kop, ale k míči se dostal Uničov a rychlým přenesením hry se dostal až před Lukáše Prokopa, kterého si domácí útočník Jeřábek obhodil a skóroval do prázdné branky. Akce měla být přerušena již na polovině soupeře, to se nám však nepodařilo,“  popsal první gól zápasu trenér MSK Karel Bečka. Ve zbytku prvního poločasu byl hostující celek útočnější, více držel míč, ale jeho útočná snaha většinou končila na hranici šestnáctky domácích. V největší šanci hostí byl Pavel Lapeš, který se neúspěšně snažil přelobovat gólmana Uničova. Nadějný byl i průnik Lucase Carvalha, který dal míč pod sebe a domácí obránce ho srazil do boční sítě. Třikrát se pokusil skórovat ze střední vzdálenosti Ondřej Paděra, žádný jeho střelecký pokus se ale mezi tři tyče nevměstnal. Zahrozilo i na druhé straně, kde Prokopovi pomohla dobře postavená tyč.

Břeclavi chyběl vykartovaný stoper Ivan Dvořák, zkušená opora zadních řad, kterého ale se solidně odvedeným výkonem zastoupil Tadeáš Zezula. Po pětadvaceti minutách musel trávník opustit pro zranění ofenzivně laděný záložník Lucas Carvalho.

Do druhé půle nastoupili domácí se změněnou taktikou. Postavili obranný val a spoléhali se jen na brejky. Hráčům MSK se těžko proti deseti bránícím hráčům dařilo prosadit. Klid Uničovu přinesla 54. minuta, v níž do úspěšného konce dovedl další brejkovou situaci. Celek MSK se nevzdával, vrhal se do dalších útoků. Při jednom z nich byl ve vápně stažený k zemi Tomáš Kunc a z nařízené penalty bezpečně snížil na rozdíl jediné branky Pavel Simandl, který je tradičním exekutorem střel ze značky pokutového kopu. To byl povel k další ofenzívě, trochu se otevřela obrana MSK a při dalším brejku i s přispěním nešťastného uklouznutí obránce MSK Uničov pečetil svou výhru na konečných 3:1.

MSK: Prokop – Hloch, Zezula, Šenk, Dobšíček – Carvalho, (26. Tcybrov, 83. Tetur), Simandl, Paděra, Kugler – Kunc, Lapeš (56. Horváth).

Další výsledky: Hulín – Sigma Olomouc B 0:5 (0:3), Orlová – HFK Olomouc 2:0 (0:0), Líšeň – Prostějov 0:3 (0:2), Třebíč – Kroměříž 3:1 (1:0), Opava B – Slovácko B 1:2 (0:2), Zlín B – Hlučín 1:2 (1:0), Zábřeh – Vyškov 2:1 (1:1).