Řidiči versus řidičky

BŘECLAVSKO: Pod vlivem alkoholu se těžko zvládají dopravní situace.

Břeclavsko – Usednutí za volant pod vlivem alkoholu – tak to je neustálý problém, na který policisté narážejí nejen při silničních kontrolách, ale také při šetření dopravních nehod. Pokud bychom udělali malé ohlédnutí, tak některé nehody během uplynulých dní stojí opravdu za zmínku.

V sobotu 10. srpna již o půl páté nad ránem nezvládl svoji jízdu 22letý řidič osobního vozidla Škoda Felicia. V táhlé zatáčce v Mikulově vyjel mimo komunikaci, narazil do náletových křovin a pak se odrazil zpět na silnici. Vozidlo zůstalo stát téměř kolmo ke komunikaci. Řidiče to ale z míry nevyvedlo. Po nehodě z auta vystoupil, sundal registrační značky a i se svojí spolujezdkyní odešli pryč. Naštěstí dvojici zastavila hlídka městské policie, která na místo přizvala dopravní policisty. Dechová zkouška u řidiče potvrdila přítomnost alkoholu v dechu – na displeji se objevila hodnota 2,36 promile.

Ovšem ani některé ženy v těchto letních dnech nezahálely a v hladině naměřeného alkoholu se nenechaly zahanbit. S pozitivním výsledkem 2,29 promile alkoholu v dechu bojovala na silnici 64letá řidička osobního vozidla Ford. Ta v obci Šitbořice ke konci uplynulého týdne nezvládla odbočování, najela na obrubník a pak narazila do betonových sloupků. Když z vozidla vystoupila, tak zakopla a zůstala ležet vedle auta.

Další hodnotu přes 2 promile naměřili kolegové včera v katastru obce Bořetice u 29leté řidičky. Žena se přesvědčila o tom, že v takovém stavu se hold špatně jede, natož couvá. Když chtěla vycouvat z parkoviště, nabourala další zaparkované vozidlo, vzala to přes betonový obrubník a jízdu zakončila na travnaté ploše.

Při výčtu uvedených dopravních nehod můžeme mluvit o velkém štěstí, že vznikla pouze hmotná škoda a nikdo nebyl zraněn. Chtěli bychom znovu apelovat na řidiče i řidičky – alkohol ani jiná návyková látka, která vylučuje způsobilost řídit vozidla, za volant nepatří!

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Uzavření pokladny MÚ Břeclav v pátek 2. června

BŘECLAV / Městský úřad Břeclav Z technických důvodů bude v pátek 2. června mimo provoz …