foto:pozary.cz

Řidič osobního auta narazil do pracovníka u popelářského vozu.

Velké Bílovice – Vážná dopravní nehoda se stala včera před sedmou hodinou ranní. V obci Velké Bílovice byl těžce zraněn pracovník, který stál u zadní části popelářského vozu a vykonával svoje zaměstnání.

K havárii došlo ve chvíli, kdy řidič osobního vozidla Ford přijížděl ze stejného směru a hodlal popelářský vůz objet. V uvedenou dobu byla vozovka namrzlá. Řidiči osobního vozidla se nepodařilo projet do protisměru, a i když brzdil, narazil do 48letého pracovníka, jenž při nehodě utrpěl devastující zranění obou dolních končetin.

Na místo okamžitě vyjely složky integrovaného záchranného systému. Policisté provedli u řidiče fordu odborné měření na alkohol i na drogy a oba výsledky dopadly negativně. Silnici v ulici Svárov se podařilo zcela zprůjezdnit po půl desáté.
V současné době probíhá šetření události. Policisté znovu varují řidiče, aby nepodceňovali počasí a uzpůsobili svoji jízdu i rychlost stavu vozovek. Jen od začátku letošního roku evidujeme v našem regionu 12 dopravních nehod, při kterých došlo k pěti těžkým zraněním. Samozřejmě, že počet drobných „ťukanců“ na silnici je vyšší. Ovšem nehody, které nepodléhají oznamovací povinnosti Policii České republiky, si účastníci řeší sami přes záznam.
por. Mgr. Kamila Haraštová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …